حامیان دکتر غلامرضا اسدالهی
حامیان دکترغلامرضا اسدالهی نماینده مجلس شورای اسلامی در شهرستان های تربت جام تایباد و باخرز 

با استعانت از خداوند متعال،اینجانب باردیگر به منظور تجدیدمیثاق با آرمانهاى امام راحل و شهداى گرانقدر و اجراى منویات مقام معظم رهبرى و تداوم خدمت به مردم شریف منطقه حضور خود را در صحنه انتخابات نهمین دوره مجلس شوراى اسلامى اعلام میدارم.

غلامرضا اسداللهى


برچسب‌ها: غلامرضا اسداللهی, انتخابات مجلس نهم, تربت جام تایباد و باخرز, مجلس هشتم
[ جمعه نهم دی 1390 ] [ 15:49 ] [ جمعی از حامیان ]
جمعی از دانشجویان دانشگاه های مختلف شهرستان تربت جام میزبان غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی بودند.


غلامرضا اسداللهی از ابتدای دوره نمایندگی اش بر این باور بود که ایجاد دانشگاه و مراکز آموزش عالی باعث ارتقاء شاخص های علمی و فرهنگی یک شهرستان می شود . از این رو از همان ابتدا دوره اش به دنبال ایجاد چند مرکز آموزش عالی در حوزه انتخابیه خود بود.
امروز شاهد بودیم که این زحمات ایشان بی ثمر نبوده و دانشگاه پرستاری تربت جام ، علوم قرآنی تربت جام ، پیام نور باخرز ، بین المللی دوغارون از مهر ماه امسال دانشجو گرفت و دانشکده کشاورزی و دامپروری تربت جام چندی پیش اولین دانشجویان خود را برای ترم بهمن در سه رشته مهندسی ثبت نام کرد ، البته مجوز های دانشکده بهداشت تایباد هم صادر شد ، که انصافا گامی بزرگ در حوزه آموزش عالی در شهرستان بود .
دانشجویان این شهرها هم بر این واقعیت واقف بودند و همیشه قدر شناس زحمات این نماینده مجلس بوده و هستند . از این رو جلسه ای ترتیب دادند و غلامرضا اسداللهی را با اشتیاق فراوان بسوی خود فرا خواندند و دستان یکدیگر را به گرمی فشردند تا بعد از این حمایت خود را از این نماینده مردمی و پر تلاش اعلام دارند.


برچسب‌ها: غلامرضا اسداللهی, انتخابات مجلس نهم, تربت جام تایباد و باخرز, مجلس هشتم
[ جمعه بیست و سوم دی 1390 ] [ 1:57 ] [ جمعی از حامیان ]
غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در دیداری که با مردم شریف و ولایتمدار و شهید پرور روستای رونج داشت به همراه برخی از مسئولین ادارات شهرستان به بررسی مشکلات مردم پرداخت.
در این دیدار که در مسجد این روستا بعد از اقامه نماز جمعه انجام شد ، عبدی به عنوان نماینده مردم این روستا مسائل و مشکلات روستا را برشمرد.


اسداللهی با اشاره به مسائل فتنه 88 تا 9 دی و حضور مردم و اعلام حمایت قاطع از ولایت مطلقه فقیه ، توسط مردم کشور، بویژه تربت جام و بالاجام گفت : نقش مردم بالاجام در خصوص حضور در عرصه دفاع مقدس و عرصه های مختلف انقلاب ، موثر و نقشی قابل تقدیر داشته است و همیشه در صحنه حاضر بودند و رونج از آن روستاهائیست که شهدای زیادی نثار انقلاب کردند.
دبیر کمیسیون اصل نود به برکات نظام در این برهه از زمان اشاره کرد و گفت : ما باید خدا را شاکر باشیم که در دورانی زندگی می کنیم که زیر پرچم ولایتیم و نظامی دلسوز ملت داریم . وی ادامه داد : شما مردم شریف باید پشتیبان ولایت باشید تا به نظام خدشه ای وارد نشود و هیچ کس جرات توطئه و خیانت را نداشته باشد .
وی ادامه داد : ما باید در مسائل سیاسی و مشارکتهای مردمی چنان عمل کنیم که فردا مدیون خون شهدا و شرمنده ائمه اطهار نباشیم . وی به شاخه های انحرافی و رسوخ آن در کشور اشاره کرد و گفت : باید بیدار و بهوش باشیم که خوارج و دشمنان قسم خوده نظام بهره برداری نکنند . اسداللهی ادامه داد : در فتنه 88 بیش از 25 سال برنامه ریزی شده بود و هدفشان براندازی نظام و نوک پیکانشان اصل ولایت فقیه بود ، که خوشبختانه به برکت محرم و بیداری و هوشیاری مردم عزیز و برملا شدن نقشه های آنان مردم بخوبی خودشان را نشان دادند. اما برخی آگاهانه و برخی ناآگاهانه بازیچه دست دشمنان شدند.
اسداللهی با ارائه گزارشی از فعالیتها و اقداماتی که در این چند ساله در حوزه های مختلف بخصوص روستایی داشته پرداخت و گفت : به برکت این نظام و همکاری خوب مسئولین و پشتیبانی محکم مردم منطقه چهره شهرستانهای حوزه انتخابیه خوشبختانه عوض شده و امیدواریم که مردم هم از این اقدامات رضایت داشته باشند.
در ادامه دیدار ، این نماینده مجلس به همراه مسئولین و بزرگان به زیارت قبور شهدا رفتند و تجدید پیمانی با شهدا داشتند و به مقام شامخ شهدا ادای احترام شد.


برچسب‌ها: غلامرضا اسداللهی, انتخابات مجلس نهم, تربت جام تایباد و باخرز, مجلس هشتم
[ جمعه بیست و سوم دی 1390 ] [ 1:54 ] [ جمعی از حامیان ]
بنا به دعوت بزرگان و اقوام نادری ها و جمعی از بزرگان و معتمدین شهرستان در تربت جام ، غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در جمع این افراد قرار گرفت
در این جلسه که به صورت خود جوش و مردمی برگزار شده بود بیانیه ای به نمایندگی از جمع حاضر قرائت شد - که در ذیل اصل بیانیه آمده است -
در ادامه این جلسه نماینده شهرستان سخنرانی و گزارشی از اقدامات و کارهای انجام شده در این چند ساله را داشت که مورد استقبال گرم حاضرین واقع شد .

برچسب‌ها: غلامرضا اسداللهی, انتخابات مجلس نهم, تربت جام تایباد و باخرز, مجلس هشتم
[ جمعه بیست و سوم دی 1390 ] [ 1:52 ] [ جمعی از حامیان ]
 غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تایباد ، تربت جام و باخز در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم روستای پشته بهمراه مسئولین و معتمدین شهرستان حضور یافت و به بررسی مشکلات و مطالبات آنها پرداخت
 

دراین مراسم که با حضور پر شور و گسترده مردم روستای پشته صورت گرفت شورای روستا ضمن خیر مقدم به اقای اسداللهی از اقدامات زیاد آقای اسدالهی در راستای رفع بعضی از محرومیتهای این روستا تقدیر و تشکر کرد و گفت : اقدامات صورت گرفته در این روستا نسبت به دورهای گذشته اصلا قابل مقایسه نیست.

در این مراسم معتمدین روستا حمایت مردم روستای پشته را از آقای اسدالهی اعلام کردند و گفتند ما یک رای خواهیم داشت و آن هم آقای اسداللهی می باشد

اسداللهی در جمع صمیمی اهالی روستای پشته گفت : امروز نیاز جهان اسلام وحدت است

وی گفت : اگر ما وحدت خود را حفظ نکنیم مسایل حاشیه در متن و متن در حاشیه قرار می گیرد

ایشان به فتوا های مقام معظم رهبری اشاره کردند و گفتند امروز همه افتخار می کنیم مقام معظم رهبری فتوا می دهند اهانت به نمادهای اهل سنت حرام است که مورد تقدیر بزرگان الازهر قرار می گیرد

اسداللهی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در منطقه اشاره کرد و افزود اقدامات که تاکنون در منطقه انجام گرفته قابل توجه است و نگاه و سمت سوی دولت به منطقه و حوزه انتخابیه ما هست

وی گفت : با توجه به اینکه منطقه کرات منطقه ویژه معدن شده است و با دستور رییس جمهور یک جبهه بهره برداری از معادن موسوم به سنگ آهن سنگان که در واقع سنگ آهن تایباد است و در پیشینه وزارت صنایع موجود است از این طرف شروع بشود

وی افزود : گمرک دوغارون در شش ماهه اول سال رتبه اول در صادرات و رتبه دوم در ترانزیت را در کشور بدست آورده است و ما باید به سمتی برویم که عواید آن به مردم منطقه برگردد

وی همچنین گفت : در حوزه آموزش و پرورش اقداماتی خوب صورته گرفته است و دو سال خیرین مدرس ساز در منطقه حضور یافتن و در منطقه مدرسه ساختن و خیرین خود حوزه هم پای آنها کمک کردند.


برچسب‌ها: انتخابات مجلس نهم, غلامرضا اسداللهی, تربت جام تایباد و باخرز
[ جمعه شانزدهم دی 1390 ] [ 16:10 ] [ جمعی از حامیان ]
ایشان که در جمع مردم روستای سوران از بخش میان ولایت شهرستان تایباد سخن می گفت دوران نمایندگی مجلس را فرصت مناسبی برای ارائه خدمت به مردم ورفع محرومیت از چهره منطقه دانست

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس حضورر وزیران ومسئولین عالی رتبه کشور را یک راهبرد اساسی برای درک بهتر آنان از مشکلات حوزه انتخابیه دانست وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲ وزیر و۳۰ معاون وزیر ، رئیس و نایب رئیس مجلس و کمیسیون های مختلف مجلس تا کنون از منطقه بازدید کردند تاکید کرد حضور مسئولین دستاورد های فراونی برای مردم این منطقه داشته وتوانستیم از اعتبارات ملی جهت رفع کمبود ها استفاده کنیم. عضو کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس خدمت به محرومین را یک وظیفه شرعی دانست و گفت سیاست کلی نظام جمهوری اسلامی ایران بر ارائه خدمت برآحاد مردم بویژه مناطق محروم وکمتر توسعه یافته دانست وی بااشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند هرکس به اختلاف بین برادران شیعه وسنی دامن بزند خائن به کشور است گفت وحدت بین دو مذهب تشیع وتسنن در منطقه ی ما پیشینه تاریخی دارد واجداد ما این وحدت را پایه گذاری کردند وملاک برتری را در نزد خدا تقوا دانست.

نایب رئیس مجمع نمایندگان خراسان در بخشی از صحبت های خود ضمن اشاره به اینکه با توجه به کاهش نزولات آسمانی وافت سفره های زیر زمینی دیگر کشاورزی تکافوی ارتزاق مردم منطقه را نمی کند گفت : یکی از برنامه های اصلی ما از ابتدای دوره نمایندگی کشاندن پای صنعت به منطقه جهت رشد وتوسعه بود که بحمدلله در سال ۹۰ بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار بخش خصوصی وشبه دولتی به این منظور اختصاص یافت و کلنگ کارخانه فولاد تربت جام با ۶۰۰ میلیاردتومان اعتبار بر زمین خورد که باعث ایجاد ۱۵ هزار شغل مستقیم وغیر مستقیم خواهد شد وی همچنین از کلنگ زنی کارخانه شیشه با مشارکت بخش خصوصی واعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان خبر داد در ادامه صحبت غلامرضا اسداللهی نماینده مجلس با اشاره به اینکه مرز فرصت مناسبی برای رونق اقتصادی در هر منطقه می باشد گفت تلاش ما این است که واگذاری ۵۰ درصد از سهام شرکت توسعه عمران به مردم واگذار شود ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه مردم را از عایدات اقتصادی گمرک دوغارون بهره مند کنیم وی با اشاره براینکه تاجران افغانی علاقه شدیدی بر سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی دارند گفت در نشستی که اخیرا تعدادی از تجار افغان با مسئولین ایرانی داشتند جهت سرمایه گذاری اعلام آمادگی کردند. غلامرضا اسداللهی در ادامه صحبت خو با مردم دانشگاه را زیر ساخت توسعه هر منطقه ای دانست وگفت تا کنون مجوز ۸ دانشگاه از جمله دانشکده پرستاری تربت جام، دانشکده کشاورزی تربت جام ،دانشکده علوم قرآنی تربت جام ، دانشکده فنی ومهندسی غیر انتفاعی تربت جام، دانشگاه پیام نور باخرز، دانشگاه بین المللی پیام نور دوغارون ودانشکده بهداشت تایباد را گرفتیم که ۶ دانشگاه آن فعال شده است ودانشجو پذیرفته است همچنین ارتقاء رشته های تحصیلی در منطقه وارتقاء مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد تربت جام در مقطع کارشناسی ارشد وبزودی مقطع دکترا را از برنامه های اجرایی خود در ایجاد این زیر ساخت دانست.

غلامرضا اسداللهی همچنین با مردم روستا های خیابان،قادر آباد، پساوه از بخش میان ولایت شهرستان تایباد دیدار کرد ومورد استقبال گرم مردم قرار گرفت

منبع:حامیان جوان غلامرضا اسداللهی

[ چهارشنبه چهاردهم دی 1390 ] [ 18:45 ] [ جمعی از حامیان ]
به نقل از منابع موثق از ستاد انتخاباتی حوزه تربت جام، تایباد وباخرز تعداد ثبت نام شده ها در این حوزه ۲۳ نفر می باشند که در این میان چهره شاخص و شناخته شده ای بجز غلامرضا اسداللهی نماینده دوره قبل این حوزه وجود ندارد

برچسب‌ها: انتخابات مجلس نهم, غلامرضا اسداللهی, تربت جام تایباد و باخرز
[ سه شنبه سیزدهم دی 1390 ] [ 1:15 ] [ جمعی از حامیان ]
دانشکده کشاورزی و دامپروری تربت جام از طرح هایی بود که نماینده مردم منطقه در مجلس پیگیر راه اندازی آن بود و امروز( شنبه و یکشنبه 10 و 11 دیماه 1390 ) خوشبختانه شاهد ثبت نام اولین دانشجویان آن در این دانشگاه هستیم
غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی امروز بازدیدی از دانشکده کشاورزی تربت جام داشت و با دکتر حقایق رئیس این دانشکده ، پرسنل و دانشجویان گفتگویی داشت و وضعیت را جویا شد.
اسداللهی در این خصوص به خبرنگار ما گفت : خدا را شاکریم که با خواست خداوند متعال و همت مردم و مسئولین مربوطه امروز شاهد راه اندازی دانشگاهی دیگر در شهرستان تربت جام هستیم . وی ادامه داد : این دانشکده در سه رشته با 90 دانشجو از طریق دفترچه های کنکور اعلام شده بود و 10 و 11 دیماه روزهای ثبت نام دانشجویان اعلام گردیده است .


برچسب‌ها: غلامرضا اسداللهی, انتخابات مجلس نهم, تربت جام تایباد و باخرز
[ دوشنبه دوازدهم دی 1390 ] [ 23:34 ] [ جمعی از حامیان ]
با پیگیریهای انجام شده توسط غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی مجوز ساخت بیمارستان 32 تختخوابه این شهر اخذ شد که امروز شاهد پیشرفت فیزیکی خوبی از این پروژه هستیم.
در این خصوص آقای اسداللهی به خبرنگار ما گفت : با توجه به پیگیریهای انجام شده و همکاری خوب مردم و مسئولین مربوطه الحمدا... شاهد اجرایی شدن این پروژه هستیم و در حال حاضر به مرحله نازک کاری رسیده . وی ادامه داد : وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی به منطقه ما نگاه خوبی داشتند و به لطف خداوند متعال کارهای خوبی در حوزه بهداشت و درمان در کل حوزه تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح آباد انجام شده است . این نماینده مجلس درموردبیمارستان هاووضعیت بهداشتی درمانی منطقه داشتیم ،وی بایادآوری اینکه ،ما در جوار کشور افغانستان قرارداریم و منطقه ما منطقه محرومی می باشدگفت: ،یکی از بحث هایی که شدیدا مورد پیگیری ما می باشد ارتقاع شاخص های بهداشتی درمانی در شهرستان است وهمیشه یکی از اولویت های ما بهداشت و درمان بوده وهست.
اسدالهی، درادامه ،بااشاره به پیگیری هایی انجام شده درزمینه درمان ، گفت: تعداد زیادی متخصص به منطقه جذب شده اند. امروز وضعیت متخصصین ما با گذشته قابل مقایسه نیست، ما درحال حاضر چندین متخصص قلب ،ارتوپد ونوعا خیلی از تخصص ها را در شهرستان های تربت جاموتایباد داریم وحدود 15-16 دستگاه آمبولانس نیز تحویل گرفته ایم که واردناوگان درمانی شهرشده است.
وی درخصوص وضعیت بیمارستان های منطقه گفت ،علاوه برارتقاع سطح بیمارستان سجادیه ، از 96 تخت به 155 تخت ، بازسازی بیمارستان طالقانی را هم که قدیمی ترین بیمارستان شهر تربت جام است ، درحدکامل شروع کردیم که پیشرفت نسبتا خوبی هم داشته است وامیدداریم که،تا 22 بهمن به بهره برداری برسد .
پروژه بیمارستان های باخرز(32 تختخوابه) و صالح آباد (32 تختخوابه )هم شروع شده است ، از سال 88 برایش بودجه گرفته ایم .
وی درخصوص امکانات وتجهیزات درمانی گفت: دربیمارستان های تربت جام و تایباد سیتی اسکن نصب شده است ،کلینیک ویژه تخصصی و،همینطوردرعرض 6-7 ماه ،یک اورژانس در تایباد ساخته شد. وی همچنین گفت:اخیرا با پیگیری هایی که انجام شده و دستور ریاست محترم جمهور ،یک بیمارستان 10 تختخوابه ،یا ،مرکز درمان بستر 10 تختخوابه ،برای بالا جام نیزدرنظر گرفته شد که ، اعتباری بالغ بر500 میلیون تومان ، در بودجه 1390 برایش ردیف گرفته شده است و، با توجه به مساعدت مردم و خیرین وتحویل زمین آن ،فکرمی کنم درحال حاضردرمرحله انتخاب پیمانکار باشد و به زودی عملیات اجرائی آن شروع خواهدشد.
اسدالهی درخصوص فعالیت هایی که در حوزه بهداشت به انجام رسیده است گفت: ،چندتاازمراکز بهداشتی و درمانی ،مثل رباط سمنگان ،جنت آباد ، احمدآباد وهمت آبادبه بهره برداری رسیده است وبرای چند تا ازمراکز بهداشتی درمانی دیگرنیز مجوزگرفته ایم که فعلا درساختمان استیجاری فعال بشوند .مثل آبغ تایباد ، پل بند و استای ،وی همچنین از فعال شدن تعدادی از خانه های بهداشت نیز خبرداد.
وی بااشاره به حضوروزیربهداشت ودرمان در منطقه گفت: حضورایشان باعث ایجاد تحول درمنطقه شد، ضمن اینکه دانشکده پرستاری و فوریت های پزشکی تربت جام نبزبه بهره برداری رسیدو امسال دانشجو خواهدگرفت، ایشان قول دانشکده بهداشت راهم برای تایباد داده اند، که اقداماتش دردست انجام می باشد . دکتر شبستری ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی ،ازبدومسئولیتشان، یکی دوبار از تربت جام بازدید داشته اند . وی همچنین اعلام نمود که:تربت جام به عنوان یک قطب درمانی ودرواقع یکی از 3 قطب درمانی استان قرارمی گیرد به طوری که، بتواند به شهرهای اطراف خودش هم پوشش بدهدودرواقع به بیماران شهرستان های تایباد ، باخرزوحتی فریمان وخواف ، خدمات پزشکی لازم راارائه بدهد. وی درپایان ،باتوجه به نگاه مثبت وخوبی که در حوزه بهداشت و درمان شده است ، از همه مسئولین و دست اندرکاران تقدیر و تشکر نمود.

[ دوشنبه دوازدهم دی 1390 ] [ 23:29 ] [ جمعی از حامیان ]

 

[ شنبه دهم دی 1390 ] [ 1:46 ] [ جمعی از حامیان ]

خداوند متعال برای ایشان (نماینده مردم در مجلس ) اجر عنایت بفرمایند و توفیق دهند که انشاالله در آینده هم مثل سابق در خدمت مردم مظلوم و محروم این منطقه باشند


ادامه مطلب
[ چهارشنبه هفتم دی 1390 ] [ 15:50 ] [ جمعی از حامیان ]
مولوی عبدالواحد علیبایی مدرس حوزه علمیه خیرآباد در جمع مردم این روستا و در محل مسجد خیرآباد ضمن خیرمقدم به آقای اسداللهی طی سخنانی با اشاره به توانایی بالای آقای اسداللهی افزود:نماینده ما در مجلس نهم به امید خدا اقای اسداللهی می باشند و مردم روستای خیرآباد از ایشان حمایت کامل خواهند کرد

 


وی افزود : ما به این اعتقاد هستیم که خدمات صادقانه شما نماینده محترم در این دوره موجب مباهت گردیده است .
وی خاطرنشان کرد : پیگیری ها و تلاشهای شبانه روزی ایشان باعث گردیده تا شهرستانهای تایباد ، تربت جام و باخرز پیشرفتهای زیادی در تمام زمینه ها مختلف داشته باشد
وی همچنین : گازرسانی به روستای خیرآباد و ایجاد مرکز درمانی روستا خیرآباد را از مهمترین خواسته روستا دانست
[ سه شنبه ششم دی 1390 ] [ 13:59 ] [ جمعی از حامیان ]
نماينده مردم تربت جام وتايباد درمجلس شوراي اسلامي شهرستان هاي تربت جام ، تايباد وباخرز را داراي غناي بزرگ فرهنگي ومعنوي برشمرد وگفت : همه دست به دست هم بدهيم تا گذشته پر افتخار اين ديار كهن را نسل اينده منتقل سازيم .


ادامه مطلب
[ دوشنبه پنجم دی 1390 ] [ 14:3 ] [ جمعی از حامیان ]
در ملاقات حضوری غلامرضا اسداللهی با دکتر رئیسی معاون وزیر و رئیس تجهیز و نوسازی مدارس کشور غلامرضا اسدالهی در نامه ای با توجه به داشتن 10 آموزشگاه و نبود سالن ورزشی خواستار احداث سالن ورزشی برای شهرهای کاریز و مشهد ریزه شد که دکتر رئیسی در هامش نامه دستور زیر را صادر کردند:

بسمه تعالی

جناب آقای نعیمی

با سلام از محل 1%اقدام شود.

[ جمعه دوم دی 1390 ] [ 19:45 ] [ جمعی از حامیان ]
عیادت غلامرضا اسداللهی بهمراه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تایباد و جمعی از معتمدین شهر مشهد ریزه از دبیر آموزش و پرورش آقای حسنی که در اثر تصادف از ناحیه کمر دچار مشکل شده است . و از نزدیک با مشکلات آن آشنا شد

 

 

[ جمعه دوم دی 1390 ] [ 19:43 ] [ جمعی از حامیان ]
شامگاه امروز جمعه بیست وپنجم آذر ماه آقای اسداللهی نماینده تایباد, تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی مهمان مردم شهر مشهدریزه بود. دراین دیدار که در مسجد جامع نور ریزه برگزار گردید ابتدا مولوی شیخ جامی امام جمعه مسجد جامع نور ریزه ضمن خوشامد گویی به آقای اسداللهی و همراهان وی؛حاضران در مجلس و عموم مسلمانان را به حفظ وحدت و همدلی دعوت نموده و از تلاشهای نماینده در جهت ایجاد این مهم و همچنین رفع مشکلات منطقه تشکر نمود.


در ادامه معتمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تایباد به ایراد سخن پرداخت. وی در بخش اول سخنان خود به تشریح مبانی وحدت اسلامی پرداخت.وی با تاکید بر اشتراکات بسیار زیادگروه های اسلامی در اصول و فروع به این مساله پرداخت که اختلافات اندک نیز لابد و قابل قبول است و نکته اصلی در وحدت اسلامی این است که گروه های اسلامی با قبول اختلافات و پایبندی به مبانی مذهب خود با سایرین با احترام برخورد نموده و قدرت تحمل خود را بالا ببرند.

وی در بخش دوم صحبت خود به مسئله انتخابات پرداخت و همگان را به حضور پرشور در انتخابات آینده دعوت نمود.


علیمرادی عضو شورای شهر مشهدریزه نیز در گزارش خود ضمن خوشامد گویی و تشریح فعالیت های مفید نماینده در پروژه های مختلف از جمله گاز رسانی به شهر مشهدریزه و روستاهای تابعه مساعدت و

حسن نظر ایشان در رفع برخی مشکلات این شهر از جمله ترمیم شبکه ی فرسوده آبرسانی و ساخت سالن ورزشی برای جوانان را از نماینده خواستار شد.

در پایان این مراسم اسداللهی نماینده در جمع پرشور حاضران به ایراد سخن پرداخت. وی با معرفی منطقه تایباد و تربت جام به عنوان دیار اندیشه و عرفان گفت:جایی که اندیشه باشد تقابل نیست. وی در بخش دیگری از سخنان خود مشکلات عمده جوامع اسلامی را ناشی از تفرق و عدم وحدت دانست وبا اشاره به موج بیداری اسلامی گفت:نظام جمهوری اسلامی درد و الم مسلمانان را درد و الم خود می داند و برای رفع آن می کوشد.

وی در ادامه صحبت خودبا بیان برخی اقدامات اخیر صورت گرفته در حوزه انتخابیه به عزم جدی خود و سایرخدمتگزاران برای رفع محرومیت از چهره این دیار اشاره نمود و افزایش ضریب توسعه در بیشتر بخشها را از نتایج آن دانست.

نماینده مردم تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب در جمع مردم شهرمشهد ریزه از توابع بخش میان ولایت شهرستان تایباد افزود : در بستر فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی دوغارون بایستی به یک گذرگاه مهم اقتصادی در شرق کشور تبدیل شود

وی که در محل مسجد نور شهر مشهدریزه سخن می گفت افزود : با فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی در این نقطه از کشور بیش از چهار هزار خانوار امرار معاش خواهند کرد

وی افزود : بزودی با اجرایی شدن طرح راه آهن سنگ بست به دوغارون ما شاهد تحولات مهم اقتصادی در این نقطه از کشور خواهیم بود

وی در بحث ورزش گفت : سرانه ورزش این شهرستان 28 که این میزان در استان 58 می باشد که نیاز به تلاش بیشتری توسط مسئولان از وزارت خانه تا استان و شهرستان می باشد .

وی در بحث آموزش عالی در شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز اشاره کرد و گفت : هم اکنون هشت واحد آموزش عالی شامل دانشکده علوم قرآنی ، پرستاری ، کشاورزی و دامپروری ، بهداشت ، بین المللی دوغارون و پیام نور باخرز و دانشکده فنی مهندسی تربت جام مشغول انجام فعالیت است .

وی یکی از نیاز های اساسی حوزه انتخابیه تربت جام تایباد را صنعت برشمرد و گفت : با اعتباری بالغ بر 750 میلیارد تومان کلنگ احداث کارخانه فولاد و شیشه در تربت جام زده شده است ضمن اینکه در سفر سوم هیت دولت به استان خراسان سه منطقه ویژه معدنی تصویب شد که یکی منطقه ویژه معدنی تایباد بودکه برای ایجاد زیر ساخت های فعال سازی معادن اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان اختصاص یافت

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس از اکتشاف نفت در شهرستان تایباد خبر داد و افزود : و فاز اول آن به مناقصه گذاشته شده است

وی در خصوص جاده های مواصلاتی شهرستان گفت : بزودی 18 کیلومتر از باند دوم جاده گمرک دوغارون با تایباد به بهره برداری خواهد رسید ضمن اینکه جاده خواف به تایباد و تربت حیدریه به باخرز و تایباد ، تربت جام به باخرز در حال کار است

وی از راه اندازی بیمارستان در شهرستان باخرز و بخش صالح آباد خبر داد و گفت : امروز اکثر تخصص های پزشکی در شهرستان تایباد در حال خدمت رسانی به مردم است

[ یکشنبه بیست و هفتم آذر 1390 ] [ 16:55 ] [ جمعی از حامیان ]

نماینده مردم شهرستانهای تربت جام تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از اهالی روستای ایله تایباد گفت:خدا کند که لیاقت نوکری مردم را داشته باشم.

وی در این دیدار به تشریح فعالیتهای انجام گرفته در طول دوره نمایندگی خود تاکنون پرداخت و در پاسخ به تمجید جمعی از اهالی روستای ایله اظهار داشت:خدا کند که لیاقت نوکری مردم را داشته باشم.

وی همچنین در دیدار با جمعی از اهالی روستای دوغارون گفت:گازرسانی به روستای دوغارون بزودی محقق خواهد شد

[ جمعه بیست و پنجم آذر 1390 ] [ 23:29 ] [ جمعی از حامیان ]

در این چند ساله در حوزه بهداشت و درمان شهرستان تربت جام جهش های خوبی را داشته و نگاه مسئولین به منطقه نگاه ویژه ای شده است ، از این رو به دیدار غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح آباد رفتیم تا چند کلامی را از ایشان بشنویم و جزئیات تحولات حوزه بهداشت و درمان را در این چند ساله جویا شویم . تا ببینیم این نماینده مجلس برای حوزه خود چه کرده است .


در این خصوص دبیر کمیسیون اصل نود قانون اساسی به خبرنگار ما اظهار داشت : بهداشت و درمان یکی از اولویت های مابوده وهست.با توجه به اینکه ما در جوار کشور افغانستان قرارداریم و منطقه ما منطقه محرومی می باشد ،یکی از بحث هایی که شدیدا مورد پیگیری ما بوده ارتقاع شاخص های بهداشتی درمانی در شهرستان است.
اسداللهی ادامه داد :با پیگیری هایی که انجام شد، درزمینه درمان ، الحمدلله تعداد زیادی متخصص به منطقه جذب شدند. امروز وضعیت متخصصین ما با گذشته قابل مقایسه نیست، ما الان در تربت جام چندین متخصص قلب ،ارتوپد ونوعا خیلی از تخصص ها را در شهرستان ها داریم.درتایباد هم همینطور. ازوقتی که سرکارخانم وحید آمده است،حدود 15-16 دستگاه آمبولانس به ماتحویل شده است.

درحوزه درمان ،علاوه برارتقاع سطح بیمارستان سجادیه ،که از 96 تخت به 155 تخت افزایش پیدا کرد، بیمارستان طالقانی هم که قدیمی ترین بیمارستان شهر تربت جام است ،بازسازی آنرادر حد کامل شروع کردیم که پیشرفت نسبتا خوبی هم داشته است ومن فکر میکنم اگر بتوانیم ،انشاا... ،امسال یک مقداری جدیت بکنیم ،تا 22 بهمن به بهره برداری برسد. و دستور بیمارستان جدید (سوم بعد از سجادیه و طالقانی ) تربت جام داده شده است.

بیمارستان های 32 تختخوابه ی باخرز و32 تختخوابه صالح آباد هم شروع شده است و از سال 88 برایش بودجه گرفته ایم . و الان در حد نازک کاری رسیده. دربیمارستان تایباد سیتی اسکن نصب شدوهمینطوردرتربت جام ، در تایباد،کلینیک ویژه تخصصی ساخته شد و، درعرض 6-7 ماه ،یک اورژانس هم در تایباد ساخته شد. اخیرا با پیگیری هایی که انجام شده است،با دستوری که آقای رئیس جمهور دادند ،یک بیمارستان 10 تختخوابه یا مرکز درمان بستر 10 تختخوابه ،برای بالا جام گرفتیم که خوشبختانه امسال، در بودجه 1390 برایش ردیف گرفتیم وبودجه ای که برایش گذاشتند 500 میلیون تومان است وانشاء الله با کمکی که مردم و خیرین کردند و زمینش را تحویل دادند فکرمی کنم به زودی عملیات اجرائی آن شروع خواهدشد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس ادامه داد : به همین نسبت هم در حوزه بهداشت کار کرده ایم ، چندتاازمراکز بهداشتی و درمانی مان مثل رباط سمنگان ،جنت آباد ، احمدآباد وهمت آبادبه بهره برداری رسیده. برای چند تا ازمراکز بهداشتی درمانی نیز مجوزگرفته ایم که، اینها فعلا در این ساختمان استیجاری فعال بشوند .مثل آبغ تایباد ،مثل پل بند و استای .اینها همش به لحاظ ارتقاع شاخص های بهداشتی هست. تعدادی از خانه های بهداشت مان فعال شد.

حضور وزیر و مسئولین وزارت بهداشت و درمان در حوزه شما چه تاثیری بر منطقه داشته است ؟

حضور سرکار خانم وحید در منطقه، انصافا یک تحول ایجاد کرد، ضمن اینکه دانشکده پرستاری و فوریت های پزشکی تربت جام نبزبه بهره برداری رسید و الحمدلله امسال دانشجو گرفت وایشان مجوز دانشکده بهداشت راهم برای تایباد داده اند، که کارهایش دردست انجام می باشد . الحمد الله توی حوزه های مختلف بهداشت و درمان یک جهشی ایجاد شده است.


آقای دکتر شبستری ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی ،ازوقتی که به این سمت منصوب شدند، یکی دوبار از تربت جام بازدید داشته اند . تربت جام را می خواهند به عنوان یک قطب درمانی در استان و یکی از 3 قطب درمانی استان باشد که بتواند به شهرهای اطراف خودش هم پوشش بدهد ؛یعنی بتواند مریض های شهرستان تایباد ، باخرزوحتی فریمان وخواف ،به جای اینکه بروند در بیمارستان های مشهد؛ بیایند اینجا و تربت جام هم بتواند خدمات پزشکی لازم را به آنها بدهد.

و کلام آخر : لحمد لله در حوزه بهداشت و درمان نگاهی بسیار خوبی شده است که ،جای تقدیر و تشکر از همه مسئولین و دست اندرکاران را دارد.

 

[ جمعه بیست و پنجم آذر 1390 ] [ 23:17 ] [ جمعی از حامیان ]
اسداللهی : هرسرمایه گذاری به منطقه ما بیاید، کمکش میکنیم وبرایش فرش قرمزپهن می کنیم

ما ازسرمایه داری سالم،که مسائل شرعی درآن رعایت شده باشد حمایت می کنیم

سرمایه گذاری سالم باعث رشد اقتصادی یک منطقه می شود و اگر سرمایه داران هر منطقه سرمایه های خود را در منطقه خود سرمایه گذاری و مدیریت کنند اقتصاد و گردش مالی سرمایه داری منطقه در دست بومیان آن منطقه جریان پیدا می کند و سود حاصل از این گردش مالی و اشتغال آن 100 در صد به همشهریان و بچه های منطقه می رسد .

از این رو غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی در نشستی که با خبرنگاران داشت گفت : یکی از کارهای بسیار خوبی که در منطقه، دردست اقدام است جذب سرمایه گذاران می باشد، که دراین خصوص تاکنون من چندگروه از سرمایه گذاران خارجی رابه منطقه آورده ام . بدون تعارف عرض می کنم تا منابع نباشد محرومیت هست، پول باید به منطقه تزریق شود ،باید این پول در چرخه تولید قراربگیرد تاچرخه تولید مارابه حرکت دربیاوردو درمنطقه تغییر و تحول ایجاد نماید. مابه دنبال این بودیم که سرمایه گذار را جذب کنیم .هرسرمایه گذاری به منطقه مابیاید،دستش را می بوسیم ،کمکش می کنیم وبرایش فرش قرمزپهن می کنیم ،دنبال کارهای بانکی اش هم می رویم وکاملاًحمایتش می کنیم تایک پروژه ای در منطقه بتواندبه بهره برداری برسد.

سرمایه گذاری که دراینجا سرمایه گذاری می کند، منافع اش را خودش می برد ولی اشتغالش به بچه های این منطقه خواهد رسید


باتوجه به بیشترین میزان بیکاری که ما دراین مناطق داریم به دنبال سرمایه گذار خارجی هستیم، هم سرمایه گذاری کلان داخلی و هم سرمایه داران منطقه خودمان .ممکن است بنده متهم بشوم که دوروبرسرمایه داران هستم، ولی واقعیت این است که هرسرمایه داری بیاید ودر منطقه ما ،در بحث صنعت یا حتی کشاورزی سرمایه گذاری کند حمایتش می کنیم و ازاو استقبال می کنیم .
من خواهشم از سرمایه داران منطقه این است که، سرمایه خودشان را نبرنددرمشهدواموال غیرمنقول بخرند،یاماشین فلان برای زیرپایشان بخرند،بیایند اینسرمایه را توی چرخه تولید منطقهبکار بگیرند . بالاخره یک تربت جامی نسبت به منطقه خودش علقه دارد، یا بقول معروف ریشه در خاک دارد و میتواند در اینجا راحت ترسرمایه گذاری کند . یاتوی منطقه بماند، تایک سرمایه گذار خارجی بیاید اینجا. ضمن اینکه،مردم ماواقعا مردم بسیار خوب ومهمان نوازی هستند، خیلی از سرمایه گذاران خارجی که آمدند اینجا پروژه بزنند ،وقتی با مردم اینجا برخوردکردند خیلی راضی بودند وخوششان آمده است. ما باید زیرساخت ها را آماده بکنیم تا سرمایه گذاران بیایند و سرمایه گذاری کنند ،خوشبختانه پروژه هایی مثل فولادو شیشه ، پروژه های بزرگی هستند ، چیزی حدود600 تا 700میلیار تومان سرمایه گذاری است در این منطقه که در دست انجام می باشد. منطقه ویژه دوغارون هم کارهایش انجام شده است ، یک پایانه ای با بیش از 30 میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده است.این ها همه اش نوید روشنی را برای منطقه میدهد. درهرصورت ما باید زمینه را برای عبور سرمایه گذاران توی این منطقه فراهم بکنیم . ما با توجه به اینکه بیشترین معضل منطقه ما بیکاری است و داریم توی این زمینه قربانی میدهیم و جوانان زیادی نیز به لحاظ نبودن اشتغال و نبود کار و این که نمی توانند انتظار خانواده هایشان را تامین کنند دنبال مواد مخدر می روند،
ما از سرمایه داری سالم ،که مسائل شرعی درآن رعایت شده باشد حمایت می کنیم
از هر نوع سرمایه گذاری سالم حمایت می کنیم ،و دراین خصوص همه نوع حمایت های قانونی را انجام می دهیم و ابایی هم از این ندارم که بعضا تعدادی ازاین افرادی که تحقیق نکرده اند، یا محققانه حرف نمی زنند، یا گفتارشان از روی آگاهی نیست ،بیان بکنندکه: اسداللهی به دنبال سرمایه داران است ،نه ، واقعا ما از سرمایه داری سالم ،که مسائل شرعی درآن رعایت شده باشد حمایت می کنیم و ،معتقد هم هستیم که بعضی از سرمایه ها می تواند خیلی از مشکلات ما را حل بکند و،این کاملا در نظام ما ،در کشور ما مورد حمایت مسئولین است .مسئولین به دنبال این هستند که بتوانند سرمایه گذاران خارجی را بیاورند داخل کشور و سرمایه گذاری کنند ،

من هم اگر بتوانم درطی این مدت نمایندگی ام پنج تا سرمایه گذار بیاورم توی منطقه و پنج تا پروژهاجرا بکنم این را یکی از افتخارات خودم می دانم

[ جمعه بیست و پنجم آذر 1390 ] [ 10:56 ] [ جمعی از حامیان ]
مردم شریف روستای پده موسی خان بخش صالح آباد شهرستان تربت جام امروز میزبان نماینده مردم خود در مجلس بودند . این دیدار که در مسجد این روستا برگزار شد به بررسی مشکلات و مطالبات اهالی روستا پرداخته شد

[ جمعه بیست و پنجم آذر 1390 ] [ 0:28 ] [ جمعی از حامیان ]
•عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود قانون اساسی
• عضو هيات رئيسه كميسيون قضائي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي
• نائب رئيس مجمع نمايندگان استان خراسان رضوي
• عضو هيات رئيسه كميسيون ويژه نظارت وپيگيري سياستهاي اصل 44 قانون اساسي
• عضو هيات رئيسه فراكسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي
• عضو کمیته بررسی فساد اخیر بانکی کشور
• عضو كميته ويژه تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي براي بررسي حوادث بعد از انتخابات دوره دهم رياست جمهوري و قضاياي زندان كهريزك
• عضو كمسيون تطبيق مصوبات دولت با قوانين
• عضوي كمسيون تلفيق بودجه سال 1389 كشور
• عضو كميسيون مشترك بررسي لايحه تجارت
• عضو هيات رئيسه فراكسيون گمرگ جمهوري اسلامي ايران
• عضو گروههاي دوستي پارلماني كشورهاي انگلستان ، تاجيكستان و افغانستان
• عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه
• نمایتده ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان خراسان رضوی
[ پنجشنبه بیست و چهارم آذر 1390 ] [ 13:50 ] [ جمعی از حامیان ]
[ پنجشنبه بیست و چهارم آذر 1390 ] [ 13:24 ] [ جمعی از حامیان ]
غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح اباد در مجلس شورای اسلامی با همراهی مسئولین ادارات شهرستان تربت جام و بخش صالح اباد به دیدار مردم شریف روستای انجیر بخش صالح آباد شهرستان تربت جام رفت .

[ پنجشنبه بیست و چهارم آذر 1390 ] [ 13:18 ] [ جمعی از حامیان ]
اهالی روستای کمرچه بخش صالح آباد شهرستان تربت جام میزبان نماینده خود در مجلس شواری اسلامی بودند. این نشست در مسجد روستا برگزار گردید

 

[ پنجشنبه بیست و چهارم آذر 1390 ] [ 13:13 ] [ جمعی از حامیان ]

عضو هيات رييسه كميسيون اصل نودم قانون اساسي از بررسي گزارش ديوان محاسبات درباره سفرهاي استاني رييس جمهور در جلسه امروز اين كميسيون خبر داد و گفت: بررسي رهنمودهاي مقام معظم رهبري در حوزه اقتصادي از ديگر دستور كارهاي امروز كميسيون اصل نود بود.

غلامرضا اسدالهي در گفت وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري خانه ملت، در تشريح جزييات جلسه امروز (سه شنبه ۲۲ آذر ماه) كميسيون اصل نودم قانون اساسي با بيان اين كه بررسي رهنمودهاي مقام معظم رهبري در حوزه اقتصادي اولين دستور كار امروز كميسيون بود افزود: رهبر معظم انقلاب در ديداري كه مرداد ماه سال جاري با فعالان و برگزيدگان اقتصادي داشتند دغدغه هايي را در حوزه اقتصادي مطرح كرده بودند كه اين موارد از سوي معاونت امور ويژه دفتر مقام معظم رهبري به آقاي رحيمي ابلاغ شده بود تا اقدامات لازم به انجام برسد.

نماينده مردم تربت جام و تايباد در مجلس شوراي اسلامي،‌ ادامه داد: رونوشتي هم از اين موارد به هيات رييسه مجلس ارسال شده بود كه رييس مجلس هم براي انجام نظارت و اجرايي شدن، آن را در اختيار كميسيون ها قرار داد.

وي با بيان اين­كه در جلسه امروز راهكارهاي لازم براي لحاظ شدن موارد مورد نظر مقام معظم رهبري در برنامه بودجه سال ۹۱ مورد بررسي قرار گرفت بيان كرد: مقرر شد طي ۲ هفته كارگروهي به رياست آقاي فدايي تشكيل و پس از جمع بندي موارد آن را در قالب احكامي به كميسيون تلفيق ارايه تا مورد استفاده قرار گيرد.

اين نماينده مردم در مجلس هشتم بررسي گزارش ديوان محاسبات درباره سفرهاي استاني رييس جمهور را از ديگر دستور كارهاي امروز اعلام و تصريح كرد: ديدگاه اعضاي كميسيون بر اين بود كه سفرهاي استاني رييس جمهور مثبت بوده و توانسته به توسعه مناطق مختلف كمك كند، در اين زمينه هم مقرر شد كارگروهي از اعضاي كميسيون اصل نود با همكاري مركز پژوهش ها جمع بندي لازم را داشته و موارد كاستي را شناسايي كنند تا براي رسيدگي به دولت ابلاغ شود.

عضو هيات رييسه كميسيون اصل نودم قانون اساسي با بيان اين كه پيش نياز اجراي برنامه پنجم توسعه سومين دستور كار امروز كميسيون اصل نود بود ادامه داد: بر اساس اين پيش نياز دولت وظيفه داشت يكسري آيين نامه و دستور العمل را براي اجرايي شدن برنامه پنجم تدوين كند، در اين زمينه هم قرار شد كميسيون پس از بررسي هاي لازم آن بخشي كه تدوين نشده را مشخص و به دولت براي تدوين آن تذكر داده شود.

[ چهارشنبه بیست و سوم آذر 1390 ] [ 13:21 ] [ جمعی از حامیان ]
 

اسداللهی در جمع دانش آموزان هنرستان کشاورزی امام جعفر صادق تربت جام به نقش جوانان و نوجوانان در به ثمر رسیدن انقلاب و 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و جوانان را آینده سازان این مملکت خواند و گفت : شما دانش آموزان امروز آینده سازان فردای ایران اسلامی هستید و باید از امروز برای فردا سرمایه گزاری کنید و با همت و تلاش در عرصه های آموزشی و تحصیلی افراد موثری در جامعه خود باشید . وی به بزرگانی که از مدارس شهرستان به توفیقات بزرگی دست یافته بودند اشاره کرد و رمز موفقیت این بزرگان در عرصه های مختلف را توکل به خدا و لطف ائمه اطهار و تلاش و همت آنان دانست .

اسداللهی جوانان را به وحدت و اتحاد بین یکدیگر دعوت کرد و گفت : ما در شهرهای مرزی باید با وحدت و یکپارچی مشت محکمی بر دهان دشمنان و استکبار جهانی باشیم و با اتحاد خود به پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی کمک کنیم . وی به دوران تحصیل خود در همین مدارس شهرستان اشاره کرد و از سختی های تحصیل در آن دوران یاد کرد و گفت : امروز خدا را شاکریم که از برکات این نظام مقدس و خون شهدا شرایط تحصیل تمام فرزندان این مرز و بوم مهیا شده و مشکلی وجود ندارد و در بهترین شرایط و امکانات دانش آموزان در حال تحصیل می باشند.

مهندس توانا مدیر هنرستان کشاوری امام جعفر صادق (ع) تربت جام با معرفی این مرکز آموزشی و تشریح توانمندیها و استعدادهای موجود کمبود وسیله نقلیه ، آب شرب بهداشتی ، عدم وجود شبکه گازرسانی ، را از اصلی ترین کمبود های این مرکز برشمرد .

دبیر کمیسیون اصل نود قانون اساسی با جمع مسئولین از بخشهای مختلف این هنرستان بازدید کردند که این حضور باعث دلگرمی و تشویق دانش اموزان واقع شد .

غلامرضا اسداللهی در جمع دانش آموزان تربت جام 90  8  17

غلامرضا اسداللهی در جمع دانش آموزان تربت جام 90  8  17

غلامرضا اسداللهی در جمع دانش آموزان تربت جام 90  8  17

[ یکشنبه بیست و دوم آبان 1390 ] [ 18:51 ] [ جمعی از حامیان ]
غلامرضا اسدالهی نماینده مردم شریف تربت جام ، تایباد و باخرز در معیت وزیر امورخارجه و به همراه سردار کریمی نماینده مشهد و شیخ الاسلام مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین وزارت امور خارجه برای تبریک پیروزی مردم مسلمان لیبی به مسئولین شورای ملی انتقالی عازم این کشور شدند.

هیات ایرانی بعد از ورود به بن غاری لیبی مورد استقبال عبدالحفیف و جمعی دیگر از اعضای شورای ملی انتقالی لیبی قرار گرفتند و سپس عازم محل استقرار مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای ملی انتقالی شدند.در این نشست که در محل دفتر کار رئیس شورای ملی انتقالی لیبی برگزار شد.

پس از خوش آمدگویی عبدالجلیل دکتر صالحی وزیر امور خارجه در سخنانی اظهار نمودند قبل از هر چیزی حامل پیام صمیمانه تبریک مقام معظم رهبری، دکتر احمدی نژاد ریاست جمهوری اسلامی ایران بعلاوه ملت بزرگ ایران به مناسبت پیروزی مردم لیبی به شما هستم.

ملت ایران بعد از خبر مسرت بخش مردم بزرگ لیبی خوشحال شدند این خوشحالی مردم ایران کمتر از خوشحالی خود مردم لیبی نبود.ما در این سی وسه سال که از پیروزی انقلاب ما می گذرد و مشکلات زیادی را تا بحال تحمل کرده و می کنیم این به لحاظ ارزش آزادی است و می ارزد که انسان هرچه دارد بدهد و آزادی اش را نگه دارد. ملت ایران در ایجاد این حرکت مردمی سهم قابل توجهی دارد.

ما اینجا آمده ایم که ضمن تبریک بگوئیم که نظام و مردم ما آماده است که تجربیات خودش را بدون هیچ چشم داشتی در اختیار انقلاب و مردم لیبی قرار دهد جنابعالی با کشور ما آشنا هستید و قبلا به ایران مسافرت داشته اید.

مطامع غربیها امر روشنی است باید مراقب عدم مصادره و سرقت انقلاب و خون شهدا باشید .

وحدت اساس پیشرفت امور است سرنوشت امام موسی صدر جزو مطالبات مردم و نظام ما است مجلس شورای اسلامی هم هیاتی را برای پیگیری وضعیت امام موسی صدر مشخص نموده آقای کریمی ، اسدالهی و شیخ الاسلام از مجلس در اینجا حضور دارند. وزارت امور خارجه هم این مسئله را پیگیری نموده و می نماید.

پس از سخنان وزیر امور خارجه عبدالجلیل ضمن خوش آمد گویی مجدد به وزیر امور خارجه و سایر حاضرین ، همکاران خودش که از شورای انتقالی بودند معرفی و اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران کشوری بزر گ و مسلمان است که در بیداری اسلامی نقش ارزنده ای داشته ما به دنبال اسلام میانه هستیم و این پیروزی لطف خدا بوده و از تجربه ایران برای پیشبرد انقلابمان استفاده می کنیم.

تشکر و سلام مارا هم به رهبر انقلاب ایران حضرت آیت الله خامنه ای و اقای احمدی نژاد و ملت ایران ابلاغ نمائید. در مورد امام موسی صدر ما پیگیر هستیم و اقداماتی را شروع نموده ایم علاقه مند بودیم که قذافی را زنده می گرفتیم تا خیلی مسائل از جمله امام موسی صدر روشن می شد تعدادی از مسئولین قذافی فرار کرده اند که ما پیگیر بازگرداندن انها هستیم ،این مسئله (امام موسی صدر)برای ما مهم است در پایان ضمن تشکر از کمک ایران به انقلاب به ویژه برای مداوای ایران و پذیرش آنها در ایران جهت درمان،یکسری نیاز مندیهای پزشکی اعلام نمود.

پس از این نشست وزیر امورخارجه و عبدالجلیل در کنفرانس مشترک خبری شرکت نمودند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

هیات ایرانی پس از بازدید از بیمارستانی در بن غازی عازم طرابلس پایتخت لیبی شدند و پس از استقبال از ناحیه مسئولین وزارت امور خارجه از میدان شهدا و منطقه عزیزیه که محل کاخ های قذافی بود و تخریب گردیده است بازدید نمودند و پس از نشستی در سفارت ایران در لیبی طرابلس را به مقصد تهران ترک نمودند.

[ شنبه بیست و یکم آبان 1390 ] [ 17:19 ] [ جمعی از حامیان ]

عضو هيات رييسه كميسيون اصل نودم قانون اساسي با سياسي خواندن گزارش آمانو گفت: اين حق براي ايران وجود دارد كه هم از طريق ضمانت اجرايي كه در معاهده NPT وجود دارد و هم مجامع بين المللي نسبت به نحوه انتشار اسناد ايران و تامين نشدن منافعش اعتراض كند.

غلامرضا اسدالهي در گفت وگو با خبرنگار بين الملل خبرگزاري خانه ملت، با بيان اين كه مقررات NPTمورد موافقت همه كشورهاي عضو اين مجموعه است افزود: بر اساس پذيرش همين مقررات است كه عضويت اعضا مورد تاييد قرار مي گيرد.

نماينده مردم تربت­جام و تايباد در مجلس شوراي اسلامي، با تاكيد بر اين­كه برابر مقررات NPTبايد منافع تمام اعضا تامين شود،ادامه داد: طبق مقررات موجود در معاهده NPT ،آژانس نمي تواند در تهيه و توزيع گزارش هايي كه بر مبناي بازديدهاي خود تهيه كرده است به صورت يكطرفه و جانبدارانه اقدام كند بدون اين كه مقررات را مد نظر قرار دهد.

وي با بيان اين كه ايران به عنوان يكي از اعضا داراي حقوقي در NPTاست، بيان كرد: بر اين اساس چنانچه حقوق ايران از سوي NPTو يا سازمان بين­المللي انرژي اتمي رعايت نشود ايران الزامي به ماندن خود در اين قرارداد نمي بيند زيرا ايران هزينه عضويت را مي پردازد اما منافع اش لحاظ نمي شود.

اين نماينده مجلس هشتم،‌ تاكيد كرد: اين حق براي ايران وجود دارد كه هم از طريق ضمانت اجرايي كه در معاهدهNPT وجود دارد و هم مجامع بين المللي نسبت به اين موضوع كه چرا در انتشار اسناد ايران به اين شكل عمل شده اعتراض كند.

عضو هيات رييسه كميسيون اصل نود افزود: همچنين ايران مي تواند نسبت به اين موضوع كه چرا منافع ايران به عنوان يكي از اعضا لحاظ نشده و گزارش يك جانبه اي ارايه شده است شكايت نامه هايي را تنظيم كند. موضوعي كه ذهنيت ها و شبهات نسبت به شفاف بودن عملكردآژانس را بيشتر از قبل مي كند.

اسداللهي با اشاره به مخالفت چين، ‌روسيه و كشورهاي عضو جنبش غيرمتعهد به گزارش مدير كل آژانس بين­المللي انرژي اتمي يادآور شد: اگرچه بعضي مواقع بيانيه­ها و يا موضع­گيري آژانس خارج از قد و قواره عرف بين­المللي صادر مي­شود اما كشورهايي هم هستند كه به دليل موضع بي­طرفي و بيشتر بر اساس مسيوليتي كه به عنوان يك عضو دارند اعتراض هايي را به چنين گزارش هاي غيرمنصفانه­اي اعلام مي كنند.

وي به موضع استقلالي كشورهاي عضو جنبش غيرمتعهد هم به لحاظ جايگاه و هم مسيوليتي كه دارند اشاره كرد و ادامه داد: علاوه بر اين چين و روسيه نيز كه در مجامع بين­المللي ديدگاه منصفانه دارند مي توانند نسبت به اين بيانيه ها و مواضع جانبدارانه كه تحت تاثير نفوذ بعضي كشورها به صورت سياسي منتشر مي شود، اعتراض كنند.

اسدالهي ادامه داد: اين كشورها مي توانند هم مواضع اعتراضي خود را اعلام و وهم از ابزار خود استفاده كنند به اين معني كه سمت و سو و جهت حركت سازمانهاي بين­المللي همچون سازمان بين المللي انرژي هسته اي وآژانس را به سوي اقدامات منصفانه سوق دهند.

عضو هيات­رييسه كميسيون اصل نودم قانون اساسي گفت: سازمان­هايي كه جايگاه بين­المللي دارند براي حفظ بقا و اين­كه حضور تاثيرگذاري داشته باشند بايد مواضعي منصفانه و بر مبناي منافع همه اعضا در پيش بگيرند نه اين­كه تحت نفوذ سياسي بعضي اعضا با مسايل برخورد كنند.

بعد از فضا سازي چند روزه رسانه هاي غربي درباره گزارش جديد مدير كل آژانس انرژي اتمي وي در نهايت آخرين گزارش فصلي خود درباره ايران را در اختيار ۳۵ عضو شوراي حكام قرار داد.

آمانو در گزارش جنجالي خود درباره ايران علاوه بر گزارش معمولي خود كه به تشريح فعاليتهاي هسته‌اي ايران مي‌پرداخت ضميمه‌اي را به آن الحاق كرده كه مطالبي درباره فعاليتهاي هسته‌اي ايران است.

[ شنبه بیست و یکم آبان 1390 ] [ 17:10 ] [ جمعی از حامیان ]

بنام خداوند بخشنده مهربان

اینجا سرزمین هزار پاره خورشید     

آیینه دار رخوت تمامی پاییز

اینجا …اینجا تربت جام است

سرزمین عالمان و عارفان نام آور و سلحشورانیست که تاریخ همواره عظمت و بزرگی این خطه و مردمانش را پاس داشته و ارج نهاده است.

پیشینه اش بلند و پرآوازه است و کنونش هم با اصالت و صداقت و تعهد مردمانش بی نظیر و مثال زدنی.

این منطقه دارای قابلیت های فرهنگی-ادبی و علمی بالایی است و شایستگی این را دارد که یک روز از تقویم ملی کشور بنام یکی از مشاهیر علمی-ادبی و دفاعی این منطقه ثبت گردد.

تربت جام خاستگاه و مهد تمدنی ست که در باور بسیاری از اندیشمندان، تمدن شرق کشور و حتی کشورهای آسیا میانه برگرفته از فرهنگ و ادب این منطقه است.مردم تربت جام با به ارث بردن افتخارات بسیاری از گذشته مفتخرند که در طول تاریخ پر افتخار انقلاب شکوهمند اسلامی و به ویژه در دوران دفاع مقدس قهرمانان بزرگی را تقدیم اسلام و این مرز پرگهر کرده است. که نام و نشان و آوازه شان بر تارک ایران برای همیشه می درخشد،شهدایی که سرداران مقاومت و پیروزی اند و برای همیشه یاد و خاطره شان شاه بیت محافل علمی،ادبی و فرهنگی است،شهیدانی چون علیمردانی،شریفی-قنبری و ده ها سردار و نامدار دیگر، همین برای مردم تربت جام بس که به لحاظ رشادت و سلحشوری فرزند این مرز و بوم، تنگه چزابه به فرموده حضرت امام خمینی(ره)تنگه شهید علیمردانی نام گذاری شده است.

و باز باعث افتخار ما مردم جام است که شهید علی اکبر دهقان نماینده ارزشی این خطه محروم در مجلس شورای اسلامی در صف و خیل یاران شهید امام (ره)همچون شهید بهشتی به فیض عظمای شهادت نایل گردید.شهید بزرگواری که یاد و خاطره و خدماتش برای همیشه در یاد و خاطره ما باقی و جاوید خواهد بود.

تسنن و تشیبع متطقه تربت جام قرن ها در کنار یکدیگر برادرانه زندگی نموده و وحدت و صداقت این مردمان شهره آفاق بوده و تلخی و شیرینی روزگار را با هم تجربه نموده به ویژه در سختی ها پا به پا و دوش به دوش هم بوده و ثابت کرده اند که با هم برادرند

.میدان دار این برادری و وحدت عالمان و بزرگانی هستند که همواره با فداکاری و دلسوزی منشاء خدماتی برای اشاعه تعالیم عالیه اسلام و اخلاق محمدی که فلسفه بعثت آن حضرت معرفی شده بوده اند.عظمت شخصیت فقهی و اخلاقی و اجتماعی حضرت آیت الله توسلی و مرحوم حاج قاضی محمد نعیم جامی الاحمدی ایجاب می نماید که در مجلس و محفلی مجزا و در فرصتی مستوفی احوال و اندیشه ها و خدمات و برکات این بزرگان وحدت آفرین از ناحیه اندیشمندان و مریدان مورد بررسی و تبیًن و تجلیل قرار گیرد که انشالله با همکاری مسولین برنامه ریزی خواهد شد.

در پایان ضمن تشکر و قدر دانی از همراهی های همه فرهیختگان و اندیشمندان به ویژه مردم عزیز و شریف خطه جام بالاخص وزیر فرهیخته فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای دکتر حسینی و حاج آقای مسعود پور معاونت گرامی امور مجلس وزارت خانه و سایر معاونت های محترم بالاخص جناب دکتر ادبی ریاست محترم انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور ،جناب دکتر صلاحی استاندار فرهنگی و فرهیخته خراسان رضوی ،آقای جعفری مدیر کل محترم ارشاد اسلامی استان و همه دست اندر کاران که همگی سمت میزبانی دارند و پژوهشگران خاصه اساتید معظم که مولای ما هستند و ما افتخار عبودیت و بندگی آْنها را به فرمایش مولی الموحدین علی (ع)داریم.

انشالله که این همایش ملی بتواند محفلی باشد برای بزرگداشت علم و عالمان و اسبابی برای یادآوری اصالت خودمان که نشات گرفته از بزرگی بزرگان ماست و انتقال آن به نسل حاضر و آینده و زمینه ای برای نشست های ملی و بین المللی که در راستای تبیًن شخصیت های فرهنگی منطقه همچون سرداران شهید و بزرگانی چون ابوالوفای بوزجانی ،سید قاسم انوار،شیخ آحمد جامی و خاتم شعرا عبدالرحمان جامی و….که باید برگزار شود.

غلامرضا اسداللهی-نماینده مردم شریف تربت جام،تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی

[ جمعه بیستم آبان 1390 ] [ 7:2 ] [ جمعی از حامیان ]
تربت جام از روزگار باستان تاکنون به نام‌های گوناگونی چون بوزگان، بوزیگان، بوزجان، پوچکان، زام، سام، جام، تربت شیخ جام و تربت جام خوانده شده‌است. شهری باستانی به نام بوزیگان و یا بوزگان از سده 3 پ.م تا سده 2 هـ .ق، در کنار شهر کنونی وجود داشته که ظاهراً در اثر زلزله از بین رفته‌است. شهر کنونی از حدود سده 3 هـ .ق، ایجاد و اندک اندک گسترش یافته‌است. این شهر پس از بازسازی و آبادی دوباره، «بوزجان» یا «پوچکان» نامیده شده و کرسی ناحیه جام، (به گویش شمالی قهستان زام یا سام) گردیده‌است. شهر تربت جام نیز مانند شهر تربت حیدریه به نام شیخ بزرگی که در آن به خاک سپرده شده سرشناس است. شیخ احمد جام، ملقب به ژنده پیل، از عارفان نامی سده 5 ه.ق. بود و نام کنونی شهر به مناسبت تربت یا آرامگاه وی تربت شیخ جام و تربت جام نامیده شده‌است.

تاریخچه:
تربت جام از روزگاران کهن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده‌است. اهمیت تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و بازرگانی آن، از سده 3-4 هـ .ق، نمایان گشته، و در زمان زندگی شیخ احمد جام (44-536 هـ .ق) یعنی سده‌های 5 و 6 ه.ق، شکوفا شده‌است. تربت جام در سده‌های 7 و 8 هـ .ق، هم زمان با یورش مغول‌ها و تیمور لنگ آسیب زیادی دید. تربت جام در دوران حکومت سلسله صفویه به ویژه شاه عباس بزرگ، اهمیت نظامی یافته و در آن، امنیت و آرامش برقرار بوده‌است. اما در اواخر این دوران و در زمان شاه سلطان حسین صفوی (1105-1135 هـ .ق) ازبک‌ها و افغان‌ها به مرزهای شرقی ایران، از جمله ناحیه تربت جام، دست اندازی کردند. سرانجام سرداری از شرق ایران، به نام نادر قلی افشار برخاست و افغان‌ها را از ایران راند و خود در 1148 هـ .ق، پادشاه ایران شد. در زمان نادرشاه افشار، ایران بار دیگر توانمند شد و نه تنها مرزهای شرقی آن، از یورش ازبک‌ها، افغان‌ها و ترکمن‌ها در امان ماند، بلکه به سال 1153 هـ .ق / 1740 م، آن سوی رود جیحون یا آمودریا و قلمرو اوزبک‌ها، یعنی خوارزم و بخارا هم مطیع نادر شاه و حکومت ایران شد. با درگذشت نادر شاه در سال 1160 هـ .ق، بار دیگر نا آرامی در خراسان آغاز گشت و تا اوایل سده 13 هـ .ق، ادامه یافت. کریم خان زند، که در شیراز بر ایران حکومت می‌کرد، به احترام نادر شاه افشار، خراسان را هم چنان در دست فرزندان نادرشاه باقی گذاشت. بعدها آقا محمد خان قاجار خراسان، از جمله تربت جام را، در 1210 هـ .ق گشود. فتحعلی شاه قاجار (1212-1250 هـ .ق) حقوق متحدان نخستین خویش، یعنی ترکمن‌ها که برای دستیابی به حکومت ایران، به قاجاریه کمک کرده بودند، نادیده گرفت و در نتیجه سرکشی ترکمان‌ها آغاز شد و در دوران ناصرالدین شاه (1264 – 1313 هـ .ق) شدت یافت و یکی از شوم ترین دوران‌های تاریخی را برای مردم خراسان، از جمله ناحیه تربت جام و دیگر شهرهای خراسان شرقی، پدید آورد.
استان تاریخی جام یا زام در شرق ولایت زاوه و شمال شرقی قهستان نزدیک به رودخانه هرات قرار داشت که کرسی آن در سده چهارم شهر بوژگان بود. بوژگان شهری بزرگ و دارای صد و هشتاد دهکده بود. ایرانیان آن را بوژگان می‌گفتند و در زمانهای گذشته آن را پوچکان نیز می‌نوشتند.
درباره جام حمدالله مستوفی در سده هشتم گوید:«غریب دویست پاره از توابع آنجاست. باغستان بسیار و میوه بیشمار دارد و آب شهر و ولایت مجموع از قنوات است و از مزار اکابر تربت ژنده‌پیل احمد جام آنجاست و در آنجا عمارتی و گنبدی عالی خواجه علاء الدین محمد ساخته و دیگر مزارات متبرکه بسیار است.»
ابن بطوطه گوید:«معرفترین اولیاء آن شهر ولی زاهد شهاب الدین احمد جامی است که اولاد و احفاد وی در حول و حوش آنجا دارای ضیاع و عقار هستند. احمد جامی آنچنان شهرت داشت که در پایان سده هشتم امیر تیمور قبر وی را زیارت نمود. امروز آن شهر که هنوز آبادی و رونق خود را از کف نداده معروف است به شیخ جام»

موسیقی:
موسیقی تربت‌جام قدمت و پیشینه‌ای طولانی در فرهنگ ایران دارد. دوتار مهم‌ترین و شایع‌ترین ساز در میان مردم تربت‌جام است که آن را به مهارت تمام ‌می‌نوازند. از دوتار نوازان برجسته تربت‌جام می‌توان با غلام‌علی پورعطایی و حسین سمندری اشاره کرد.

ره‌آورد:
خربزه معروف‌ترین سوغات و ارمغان تربت‌جام است.

صنایع دستی:
صنایع دستی شهرستان تربت جام را قالی‌بافی و قالیچه‌بافی ، کرباس‌بافی، پلاس‌بافی، جوال و خورجین بافی، بافتن دستمال و چادرشب و ظروف سفالین تشکیل می‌دهد. از روزگار کهن صنعت فرش بافی در این شهرستان رواج داشته‌است و جنبه صادراتی دارد. دار قالی‌ها معمولاً در خانه‌ها برپا می‌شود و کارگاه‌های قالی بافی نیز در این شهرستان به فراوانی وجود دارند. قالی‌ها با طرح قالی مشهد در رنگ‌های لاکی، قرمز دانه و قهوه‌ای نیز به بازار عرضه می‌شود. آرامگاه شیخ جام، پل خاتون، تپه جهانگیر آباد، تپه سراب، تپه شور قلعه، تپه صدر آباد، تپه طلایی، تپه قشه توت، تپه گرماب، تپه گلارچه، تپه گنج آباد، خواجه حسام، قلعه استای، قلعه زور آباد، قلعه فیض آباد، قلعه گبری، قلعه گوش لاغر، قنقر، کاریز دیوان، گلار صارم و مسجد خواجه عزیزالله مکان‌های دیدنی و تاریخی این منطقه را تشکیل می‌دهند.

افراد مشهور:
شیخ احمد جامی- عارف و صوفی نامی

عبدالرحمن جامی - عارف و شاعر قرن نهم

شاهزاده قاسم انوار - عارف
ابوالوفای بوزجانی - ریاضی‌دان و منجم
ابوذر بوزجانی

آثار تاریخی و تفریحی:
مجموعه مزار و موزه شیخ احمد جام همراه با معماری بسیار زیبا و دیدنی که در درون شهر قرار گرفته است از مهم ترین بناهای دیدنی شهر است. همچنین از آرامگاه شاهزاده قاسم انوار در محمودآباد یکی از روستاهای نزدیک تربت جام نیز می‌توان نام برد. علاوه بر این در اطراف تربت جام روستاهای با مناظر طبیعی و خوش آب و هوا وجود دارند که از جمله آنها می‌توان از رونج، ابدال آباد و بزد نام برد.


منبع: پورتال استانداری خراسان رضوی –سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها وزارت كشور
[ پنجشنبه نوزدهم آبان 1390 ] [ 18:31 ] [ جمعی از حامیان ]
با اعتباری معادل 900 میلیون تومان از محل اعتبارات اختصاصی دانشگاه پیام نور ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور تایباد با زیر بنا 1872 متر مربع در سه طبقه دارای 12 کلاس لابراتوار زبان و 2 سایت باحضور دکتر کی منش معاونت اداری مالی دانشگاه پیام نور کشور و دکتر اسدالهی نماینده مردم تایباد در مجلس شورای اسلامی راه اندازی شد .
دکتر کی منش در این مراسم اعلام نمود طی سه سال متوالی بعدا از دانشگاه دولتی دانشگاه پیام نور رتبه دوم قبولی ارشد و دکترا را به خود اختصاص داده است .

وی از ارتقاء دانشگاه پیام نور تایباد از واحد به مرکز خبر داد و گفت : سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور کشور از ایجاد سه رشته کارشناسی ارشد در این واحد حمایت خواهد نمود

غلامرضا اسدالهی نماینده مردم شهرستان تایباد و تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مساحت حوزه انتخابیه اش به اندازه نصف کشور ارمنستان و با بیش از 400هزار نفر جمعیت می باشد گفت : سهم شهرستان در صنعت 3 درصد استان خراسان رضوی است در حالی که خراسان رتبه چهار صنعت کشور رادارا می باشد

وی گفت : 7 مجوز ایجاد دانشگاه در سه شهرستان گرفته شده است که چهار دانشگاه فعالیت خود را آغاز نموده اند که با ایجاد این مراکز آموزشی خلاء آموزش عالی تا حدودی مرتفع گردیده است .

علیرضا بخشنده رئیس دانشگاه پیام نور تایباد گفت : این دانشگاه دارای 24 رشته فعال با بیش از 2000 دانشجو می باشد

وی همچنین خواستار ایجاد رشته های کارشناسی ارشد و همچنین راه اندازی رشته تربیت بدنی با توجه به اینکه در شهرستانهای همجوار نیز وجود ندارد شد

شایان ذکر است دکتر کی منش بهمراه اسداللهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از دانشگاهای پیام نور باخرز و تربت جام بازدید نموده اند

منبع : پرتال اطلاع رسانی غلامرضا اسدالهی

[ چهارشنبه هجدهم آبان 1390 ] [ 18:48 ] [ جمعی از حامیان ]

  
انديشمند بحريني:
هدف امام خميني(ره) تحقق سعادت و عدالت براي بشريت بود
يک انديشمند بحريني با اشاره به بيست و يکيمين سالگرد ارتحال امام خميني (ره) معمار کبير انقلاب اسلامي، اظهار داشت : امام خميني (ره) راه سعادت و عدالت را براي بشريت به ارمغان آورد.

"تيمور کريمي " انديشمند بحريني در گفت و گو با خبرنگار سياسي ايرنا در مورد ديدگاه ها و انديشه هاي امام راحل گفت : امام خميني با انديشه هاي والايش انقلابي را رهبري کرد که موجب از بين رفتن جاهليت و آغاز عصر جديدي در زندگي بشر به ويژه مسلمانان شد.
اين انديشمند حوزه دين تصريح کرد: امام خميني ( ره) به جهان نشان داد که اسلام مي تواند به يک گفتمان رايج تبديل شود به صورت يک ايدئولوژي قدرتمند و غالب، براي مردم عدالت را به بار آورد.
وي با اشاره به تاثيرگذاري انديشه هاي امام راحل در کشورهاي اسلامي به ويژه در حوزه خليج فارس اظهار داشت : هر انسان عدالت خواه و داراي منطقي در کشورهاي اسلامي به ويژه حوزه خليج فارس، امام را به عنوان يک الگو در بسياري از امور خود مي بيند.
وي با اشاره به تبليغات غرب براي تخريب چهره انقلاب اسلامي گفت: اما متاسفانه حضور پررنگ آمريکا در منطقه و سلطه بر رسانه هاي منطقه و جهان مانع از آن مي شود که معارف مربوط به انديشه هاي امام و انقلاب اسلامي ايران به صورت کامل به مردم شناسانده شود اما با اين وجود هنوز هم اغلب ملت ها و کشورها چشم اميد به انديشه هاي امام و انقلاب اسلامي ايران دارند.
وي براي مقابله با اين تهاجم تبليغاتي وظيفه اهل قلم و انديشمندان را سنگين توصيف کرد و گفت: براي مقابله با تبليغات غرب بايد رسانه ها را تقويت کرد و از همان روش هايي که غرب به ويژه آمريکا استفاده مي کند براي مقابله با جنگ رسانه اي عليه آنان استفاده کنيم.
[ جمعه چهاردهم خرداد 1389 ] [ 9:24 ] [ جمعی از حامیان ]
اسدي-تايباد: مهمترين مصوبات سفر استاندار خراسان رضوي و نماينده مردم به تايباد كه در جهت عمران و آباداني منطقه و رسيدگي به اين خطه مرزي و محروم صورت گرفت به شرح ذيل اعلام ميگردد:

 


-گازرساني به شهرك صنعتي تايباد تا هفته دولت

-مهلت يك هفته اي به جهاد كشاورزي استان براي فعال كردن قرنطينه نباتي در مرز دوغارون

-مهلت 45 روزه جهت اسفالت روستاي ارزنه تا محل تفرجگاه ارزنه به طول 2 كيلومتر

-اختصاص مبلغ يك ميليارد تومان جهت ساخت دانشگاه بين المللي پيام نور دوغارون

-اختصاص مبلغ 500 ميليون تومان از محل اعتبارات شهرداري تايباد و 500 ميليون تومان از محل اعتبارات استانداري براي نهضت آسفالت و احداث پارك در اراضي طاق زار تايباد جهت استفاده مردم

-اختصاص مبلغ 500 ميليون تومان جهت ساخت و تكميل مجتمع فرهنگي هنري تايباد از محل اعتبارات استاني

شايان ذكر است امسال مبلغ 200 ميليون تومان اعتبار براي ساخت در نظر گرفته شده بود .

-اداره كل تربيت بدني موظف شد كه سالن ورزشي باخرز و چمن كاري زمين ورزشي كاريز را هر چه سريعتر اجرا نمايد.

-مجتمع گلخانه اي تايباد با اعتبار يك ميليارد تومان به تصويب رسيد

-سي تي اسكن تايباد در رديف بودجه سال جاري گنجانده شد.

-فني و حرفه اي باخرز تا 6 مرداد تكميل و به بهره برداري برسد.

-روستاهاي شمس آباد،چهار برجي ،پلبند و بهلول آباد عمليات گاز رساني به آنها امسال آغاز خواهد شد.

[ چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389 ] [ 22:42 ] [ جمعی از حامیان ]

همانا ما کوثر را به تو اعطا کردیم پس برای پرودگارت نماز بخوان وقربانی کن .     سوره مبارکه کوثر   آیه 2-1

خداوند از خشم فاطمه خشمگين و به سبب خشنودي او خشنود مي شود، فاطمه پاره تن من است، هر كس او را بيازارد مرا آزرده است آن كس كه با او دوستي ورزد با من دوستي ورزيده است. فاطمه قلب و روح من است، فاطمه بانوي زنان دو جهان است.            پیامبر اکرم (ص)

حضرت فاطمه زهرا (س) روز بیستم جمادی الثانی سال پنجم بعثت ، در مکه بدنیا آمد ، ایشان وارث صفات بارز مادر گرامیشان خدیجه بود . در بخشش و بلند نظری وحسن تربیت وارث مادر بزرگوارش ودر سجایای ملکوتی وارث پدر بزرگوارش بود.

*فاطمه (س) در نگاه حضرت مهدی (عج)

حضرت مهدی (عج ) که جهان را با ظهور و احکام نورانی خود متحول  می کند و عدالت را در تمام زمین حاکم می گرداند فرموده اند که : دختر رسول خدا برای من سرمشق و الگوی نیکویی  است . حضرت مهدی (عج ) حضرت فاطمه زهرا را الگو و اسوه خود در رفتار و برنامه  حکومتی  خود می داند .

فاطمه (س) در اندیشه امام خمینی رحمه الله علیه

حضرت امام خمینی (ره) از فرزندان حضرت زهرا(س) است و در مکتب او پرورش یافته و عمر شریف خویش را در اهداف والای اسلام واهل بیت(ع) سپری نموده است. هم زمانی میلاد امام خمینی و میلاد فاطمه زهرا(س) بر اهمیت این مناسبت، دو چندان، افزوده است. حضرت امام در برخی از پیام ها و سخنرانی های خود به ترسیم و توصیف شخصیت جاودانه فاطمه زهرا(س) پرداخته اند، اما به این نکته نیز باید توجه داشت که آنچه بیان کرده اند تنها اشاره به بخشی از فضایل بی پایان و وصف ناشدنی زهرای مرضیه(س) است، که تبیین همه آن، اصولا از قدرت بشر خارج است.

اینک سخنان حضرت امام را تحت عناوینی چند ، به شما خواننده گرامی تقدیم می داریم:

 

1 - فاطمه)س) مایه افتخار

دردنیایی که درآن زندگی می کنیم، از گذشته تا حال، انسان ها برحسب دیدگاه خود از جهان و انسان و زندگی، به اشیاء یا اشخاصی افتخار می کرده اند و آنها را مایه فخر و مباهات خود دانسته اند، اما حضرت امام، فاطمه زهرا( س) را مایه افتخار می دانند.

الف( افتخار جهان هستی

روز پر افتخار ولادت زنی است که از معجزات تاریخ و افتخارات عالم وجود است.

"زنی که عالم به او افتخار دارد."

ب) افتخار خاندان وحی

"زنی که افتخار خاندان وحی، و چون خورشیدی بر تارک اسلام می درخشد."

"تاریخ اسلام گواه احترامات بی حد رسول خدا(ص) به این مولود شریف است."

ج) افتخار پیروان او

"برای زن ها کمال افتخار است که روزتولد حضرت صدیقه را روز زن قرار داده اند، افتخار است و مسؤولیت."

 

 -2فاطمه (س) تجلی کمال است.

" تمام هویت انسانی در او جلوه گر است. "

" تمام ابعادی که برای زن و برای یک انسان متصور است در فاطمه زهرا(س) جلوه کرده و بوده است. "

"یک انسان به تمام معنی انسان، تمام نسخه انسانیت ، تمام حقیقت زن، تمام حقیقت انسان، ... تمام حیثیت زن، تمام شخصیت زن ، فردا[ روز میلاد] موجود شد."

"تمام هویت های کمالی که در انسان متصور است و در زن تصور دارد، تمام، در این زن است."

 

-3 مقامات معنوی حضرت زهرا(س(

الف) " نور او قبل از خلقت بشر آفریده شده است."

"اصولاً رسول اکرم(ص) و ائمه) علیهم السلام) طبق روایاتی که داریم قبل از این عالم ، انواری بوده اند در ظل عرش... و مقاماتی دارند الی ماشاءالله... چنانکه به حسب روایات این مقامات معنوی برای حضرت زهرا(س) هم هست.

ب) موجودی ملکوتی و جبروتی

"او [ فاطمه زهرا] موجود ملکوتی است که در عالم انسان ظاهر شده است، بلکه موجود الهی جبروتی در صورت یک زن ظاهر شد است."

" معنویات، جلوه های ملکوتی، جلوه های الهی، جلوه های جبروتی، جلوه های ملکی و ناسوتی همه در این موجود است."

ج) مجمع اوصاف انبیاء(ع)

"فردا [ روز ولادت فاطمه زهرا[ همچون زنی متولد می شود که تمام خاصه های انبیاء در اوست."

د) تسبیحات فاطمه زهرا بهترین تعقیبات نماز

"و ازجمله تعقیبات شریفه، تسبیحات صدیقه طاهره (س) است که رسول خدا(ص) ، آن را به فاطمه (س) عطا فرمود. از حضرت صادق (ع) مرویست که این تسبیحات در هر روز، در تعقیبات هر نمازی پیش من محبوب تر است ازهزار رکعت نماز در هر روز.

و) مراوده با جبرئیل، بالاترین فضیلت زهرا(س)

"من راجع به حضرت صدیقه (س) خودم را قاصر می دانم ذکری بکنم، فقط اکتفا می کنم به یک روایت که در کافی شریفه است و با سند معتبر نقل شده و آن روایت این است که حضرت صادق (ع) می فرماید:

فاطمه (س) بعد از پدرش 75 روز زنده بودند، در این دنیا بودند و حزن و شدت بر ایشان غلبه داشت و جبرئیل امین می آمد خدمت ایشان و به ایشان تعزیت عرض می کرد و مسائلی از آینده نقل می کرد.

ظاهر روایت این است که در این 75  روز ، مراوده ای بوده است  یعنی رفت و آمد جبرئیل زیاد بوده است و گمان ندارم که غیر از طبقه اول از انبیاء عظام درباره کسی اینطور وارد شده باشد... مساله آمدن جبرئیل برای کسی یک مسأله ساده نیست ، خیال نشود که جبرئیل برای هر کسی می آید و امکان دارد بیاید، این یک تناسب لازم است بین روح آن کسی که جبرئیل می خواهد بیاید و مقام جبرئیل که روح اعظم است، چه ما قائل بشویم به این که قضیه ی  تنزل جبرئیل ، به واسطه روح اعظم خود این ولی است یا پیغمبر است، او تنزیل می دهد او را و وارد می کند تا مرتبه پایین، یا بگوییم که خیر، حق تعالی او را مأمور می کند که برو و این مسایل را بگو... تا تناسب مابین روح این کسی که جبرئیل می آید پیش او و بین جبرئیل که روح اعظم است نباشد، امکان ندارد این معنا، و این تناسب بین جبرئیل که روح اعظم است و انبیاء درجه اول بوده است مثل رسول خدا و موسی و عیسی و ابراهیم و امثال اینها، بین همه کس نبوده است... در هر صورت من این شرافت و فضیلت را از همه فضایلی که برای حضرت زهرا ذکر کرده اند، با این که آنها هم فضایل بزرگی است، این فضیلت را من بالاتر از همه می دانم... و این از فضایلی است که مختص حضرت صدیقه (س) است. "

سخنانی گوهربار در مورد مادر:

بهشت زیر قدمهای مادران است .   پیامبر اکرم «ص»

حق مادرت بر تو این است که بدانی او تو را در جایی حمل کرده است که هیچ کس حمل نمی کند و از میوه دلش آن به تو داد که هیچ کس به دیگری نمی دهد .     امام سجاد «ع»

خداوند به سپاسگزاری از خود پدر و مادر فرمان داده است از پدر و مادرش سپاس گزاری نکند ، خداوند را سپاس نگفته است . امام رضا «ع»

ما به انسان سفارش کردیم که به پدر ومادرش نیکی کند ، مادرش او را با رنج حمل کرد وبا رنج بر زمین نهاد .    سوره مبارکه احقاف ، آیه 15

*برگرفته از سایت

[ چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389 ] [ 14:30 ] [ جمعی از حامیان ]
فعاليتها در مجلس شوراي اسلامي
•    عضو هيات رئيسه كميسيون قضائي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي
•    نائب رئيس مجمع نمايندگان استان خراسان رضوي 
•    عضو هيات رئيسه كميسيون  ويژه نظارت وپيگيري سياستهاي اصل 44 قانون اساسي
•    عضو هيات رئيسه فراكسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي
•    عضو كميته ويژه تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي براي بررسي  حوادث بعد از انتخابات دوره دهم رياست جمهوري و قضاياي زندان كهريزك
•    عضو كمسيون تطبيق مصوبات دولت با قوانين 
•    عضوي كمسيون تلفيق بودجه سال 1389 كشور
•    عضو كميسيون مشترك بررسي لايحه تجارت
•    عضو هيات رئيسه فراكسيون گمرگ جمهوري اسلامي ايران
•    عضو گروههاي دوستي پارلماني كشورهاي انگلستان ، تاجيكستان و افغانستان
[ دوشنبه دهم خرداد 1389 ] [ 14:10 ] [ جمعی از حامیان ]
ضمن عرض سلام به حامیان دکتر غلامرضا اسدالهی نماینده محبوب تربت جام و تایباد

به اطلاع دوستان عزیز می رساند این وبلاگ بزودی فعالیت خود را از سر خواهد گرفت همه حامیان نماینده میتوانند مطالب خود در مورد تربت جام وتایباد را برای ما ارسال کنند تا در وبلاگ قرار دهیم.

با تشکر مدیریت وبلاگ

[ دوشنبه دهم خرداد 1389 ] [ 13:10 ] [ جمعی از حامیان ]

پرتال اطلاع رسانی دکتر غلامرضا اسدالهی نماینده مردم تربت جام وتایباد افتتاح شد :

www.asadollahi.ir

[ دوشنبه سیزدهم اردیبهشت 1389 ] [ 12:34 ] [ جمعی از حامیان ]
[ جمعه بیست و چهارم خرداد 1387 ] [ 17:13 ] [ جمعی از حامیان ]

مقام معظم رهبري: مجلس بايد بر همكاري با دولت به عنوان يك اصل تكيه كند

تهران ، ايرنا ۲۱/۰۳/۸۷‬
رهبر معظم انقلاب اسلامي تاكيد كردند: مجلس هشتم بايد بر همكاري با دولت به عنوان يك اصل تكيه كند چرا كه دولت انصافا پركار و خستگي ناپذير است و همان كارها و اهدافي را پيگيري مي‌كند كه مجلس در پي آن است.


ادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و یکم خرداد 1387 ] [ 22:33 ] [ جمعی از حامیان ]

1- كميسيون آموزش و پرورش
2- كميسيون اجتماعی
3- كميسيون اصل نود قانون اساسی
4- كميسيون اقتصادی
5- كميسيون امنیت ملی و سیاست خارجی
6- كميسيون انرژی
7- كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات
8- كميسيون بهداشت و درمان
9- كميسيون تدوین آئین نامه داخلی
10- كميسيون صنایع و معادن
11- كميسيون عمران
12- كميسيون فرهنگی
13- كميسيون قصائی و حقوقی
14 - کمیسیون کشاورزی , آب و منابع طبیعی

[ سه شنبه بیست و یکم خرداد 1387 ] [ 22:24 ] [ جمعی از حامیان ]
نیما یوشیج
گل زودرس

آن گل زودرس چو چشم گشود
به لب رودخانه تنها بود
گفت دهقان سالخورده که : حیف که چنین یکه بر شکفتی زود
لب گشادی کنون بدین هنگام
که ز تو خاطری نیابد سود
گل زیبای من ولی مشکن
کور نشناسد از سفید کبود
نشود کم ز من بدو گل گفت
نه به بی موقع آمدم پی جود
کم شود از کسی که خفت و به راه
دیر جنبید و رخ به من ننمود
آن که نشناخت قدر وقت درست
زیرا این طاس لاجورد چه جست ؟

.
[ دوشنبه بیستم خرداد 1387 ] [ 17:50 ] [ جمعی از حامیان ]
مرد دلیر بهنگام ستیز و نبرد ، همراهانش را نمی شمارد***
ارد بزرگ
[ دوشنبه بیستم خرداد 1387 ] [ 17:20 ] [ جمعی از حامیان ]
 

Tashieea06

بقیه عکس ها در ادامه مطلب...


ادامه مطلب
[ دوشنبه سیزدهم خرداد 1387 ] [ 23:58 ] [ جمعی از حامیان ]

رئيس جوامع اسلامى اسپانيا:

امام خمينى سبب حيات دوباره اسلام شدرئيس فدارسيون جوامع اسلامى اسپانيا با ستايش از شخصيت امام خمينى، از ايشان به عنوان عامل حيات دوباره اسلام در قرن حاضر ياد كرد.

دكتر «فرانسيسكو اسكودرو بداته‏»، رئيس فدراسيون جوامع اسلامى اسپانيا، در گفت و گو با ايرنا در مادريد گفت: چهره حيات بخش امام خمينى در جهان اسلام امرى غير قابل اغماض مى‏باشد و ايشان يكى از بزرگترين شخصيتهاى قرن حاضر محسوب مى‏شوند.

وى افزود: انقلاب اسلامى ايران به رهبرى امام خمينى سبب بروز تحولات و دگرگونيهاى عظيم در جهان اسلام شد و وى چهره جديدى از اسلام را ارائه كرد.

دكتر «بداته‏» يادآور شد: انقلاب ايران درس مبارزه عليه بى عدالتى و مقابله با حكومتهاى ديكتاتورى و غير انسانى را آموخت.

رئيس فدراسيون جوامع اسلامى اسپانيا با اشاره به اينكه امام خمينى با اتكاى به سلاح ايمان به خداوند يكتا در مبارزه با رژيم پرقدرت شاه در ايران، انقلاب اسلامى را به پيروزى رساند، گفت: زندگى ايشان الگوى مناسبى براى همه مسلمانان است.

دكتر «بداته‏» مى‏افزايد: دشمنان اسلام و مسلمانان با استفاده از رسانه‏هاى ارتباطى و تبليغاتى بر پيكر مسلمانان ضربه مى‏زنند و با انتشار اخبار نادرست و كذب و با بهره‏گيرى از حربه‏هاى نظامى و اقتصادى، كشورهاى اسلامى و مسلمانان را مورد حمله قرار مى‏دهند.

وى گفت: جهان اسلام در كنار سلاح ايمان، نيازمند سرمايه‏گذارى براى ايجاد يك تشكل خبرى و تبليغاتى متحد است.

رئيس فدارسيون جوامع اسلامى اسپانيا فقدان اتحاد و همبستگى ميان كشورهاى اسلامى و مسلمانان را عمده‏ترين عامل جدايى دانست و افزود: دنياى اسلام به اتحاد سياسى و اقتصادى نيز نيازمند مى‏باشد.

دكتر «فرانسيسكو اسكودرو بداته‏» در ميان مسلمانان اسپانيا به نام «عبدالسلام منصور» شناخته مى‏شود.

در حال حاضر بين 450 تا 500 هزار مسلمان در اسپانيا زندگى مى‏كنند و 300 مسجد و يكصد مجمع اسلامى ثبت‏شده در وزارت دادگسترى در اين كشور وجود دارد.

منبع: روزنامه جمهورى اسلامى ، 5/7/78

بقیه را در ادامه مطلب مشاهده کنید


ادامه مطلب
[ دوشنبه سیزدهم خرداد 1387 ] [ 23:46 ] [ جمعی از حامیان ]
در ارتفاعات کوههای رونج مناظر بسیار زیبای طبیعی وجود دارد همراه با چشمه های آب زلال که از ارتفاع زیادی به روی سنگ ها و سخره های پایین دستی ریزش می کند و مناظر بسیار زیبایی را ایجاد می کند. در اطراف این آبشارها درختان گردوی بزرگ و چندین ساله نیز روییده است. در این قسمت حفره های کوچک و بزرگ غار مانند همچون نمونه عکس پایین ایجاد شده است. 

منبع: برگرفته شده ازوبلاگ روستای رونج
[ جمعه دهم خرداد 1387 ] [ 18:4 ] [ جمعی از حامیان ]
[ جمعه دهم خرداد 1387 ] [ 18:3 ] [ جمعی از حامیان ]
آیاخانه هایتان هیچ خواب نمی بیند و در رویاهایش شهر رابه قصد بیشه زا رها وتپه ها تر ک نمی گوید

                                                                                                       جبران خلیل جبران

[ جمعه دهم خرداد 1387 ] [ 17:19 ] [ جمعی از حامیان ]

توسعه اقتصادي چيست؟

دو مفهوم «رشد اقتصادي» و «توسعه اقتصادي» با يكديگر تفاوت دارند. رشد اقتصادي، مفهومي كمي است، اما توسعه اقتصادي، مفهومي كيفي است. «رشد اقتصادي» به تعبير ساده عبارت است از افزايش توليد (كشور) در يك سال خاص در مقايسه با مقدار آن در سال پايه. در سطح كلان، افزايش توليد ناخالص ملي (GNP) يا توليد ناخالص داخلي (GDP) در سال مورد نياز به نسبت مقدار آن در يك سال پايه، رشد اقتصادي محسوب مي‌شود. براي دستيابي به عدد رشد واقعي بايد تغيير قيمت‌هاي ناشي از تورم، استهلاك تجهيزات و كالاهاي سرمايه‌اي را نيز از آن كسر كرد.

منابع مختلف رشد اقتصادي عبارتند از: افزايش به‌كارگيري نهاده‌ها (افزايش سرمايه يا نيروي كار)، افزايش كارايي اقتصاد (افزايش بهره‌وري عوامل توليد) و به‌كارگيري ظرفيت‌هاي احتمالي خالي در اقتصاد.

«توسعه اقتصادي» عبارت است از رشد همراه با افزايش ظرفيت‌هاي توليدي اعم از ظرفيت‌هاي فيزيكي، انساني و اجتماعي. در توسعه اقتصادي، رشد كمي توليد به دست مي‌آيد، اما در كنار آن نهادهاي اجتماعي نيز متحول مي‌شوند، نگرش‌ها تغيير مي‌يابند، توان بهره‌برداري از منابع موجود به صورت مستمر و پويا افزايش مي‌يابد و هر روز نوآوري جديدي انجام خواهد شد. همچنين تركيب توليد و سهم نسبي نهاده‌ها نيز در فرايند توليد تغيير مي‌كند. توسعه، امري فراگير در جامعه است و نمي‌تواند صرفاً در بخشي از آن اتفاق بيافتد. توسعه، حد، مرز و سقف مشخصي ندارد بلكه به دليل وابستگي آن به انسان، پديده‌اي كيفي است و هيچ محدوديتي ندارد.

توسعه اقتصادي 2 هدف اصلي دارد: 1. افزايش ثروت و رفاه مردم جامعه و ريشه‌كني فقر 2. ايجاد اشتغال. هر يك از اين اهداف با عدالت اجتماعي همسو است. نگاه به توسعه اقتصادي در كشورهاي پيشرفته و كشورهاي توسعه نيافته متفاوت است. در كشورهاي توسعه يافته، هدف اصلي افزايش رفاه و امكانات مردم است، اما در كشورهاي عقب مانده، ريشه‌كني فقر و افزايش عدالت اجتماعي مدنظر است.

شاخص‌هاي توسعه اقتصادي

از جمله شاخص‌هاي توسعه اقتصادي يا سطح توسعه‌يافتگي مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

الف- شاخص درامد سرانه: درامد سرانه از تقسيم درامد ملي يك كشور (توليد ناخالص داخلي) به جمعيت آن به دست مي‌آيد. اين شاخص ساده و قابل ارزيابي در كشورهاي مختلف با سطح درامد سرانه كشورهاي پيشرفته مقايسه مي‌شود. زماني كسب درامد سرانه 5000 دلار در سال نشانگر توسعه‌يافتگي بوده است و زماني ديگر حداقل درامد سرانه 10000 دلار بوده است.

ب- شاخص برابري قدرت خريد (PPP): از آنجا كه شاخص درامد سرانه از قيمت‌هاي محلي كشورها محاسبه مي‌شود و معمولاً سطح قيمت محصولات و خدمات در كشورهاي مختلف جهان يكسان نيست، از شاخص برابري قدرت خريد استفاده مي‌شود. در اين روش، مقدار توليد كالاهاي مختلف در هر كشور، در قيمت‌هاي جهاني آن كالاها ضرب شده و پس از انجام تعديلات لازم، توليد ناخالص ملي و درامد سرانه آنان محاسبه مي‌شود.

پ- شاخص درامد پايدار (GNA, SSI): كوشش براي غلبه بر نارسايي‌هاي شاخص درامد سرانه و توجه به «توسعه پايدار» به جاي «توسعه اقتصادي» به محاسبه شاخص درامد پايدار مي‌انجامد. در اين روش، هزينه‌هاي زيست‌محيطي كه در جريان توليد و رشد اقتصادي ايجاد مي‌شود نيز در حساب‌هاي ملي منظور شده و سپس ميزان رشد و توسعه به دست مي‌آيد.

ت- شاخص‌هاي تركيبي توسعه: از اوايل دهه 1980 برخي از اقتصاددانان به جاي تكيه بر شاخص انفرادي براي اندازه‌گيري و مقايسه توسعه اقتصادي بين كشورها، استفاده از شاخص‌هاي تركيبي را پيشنهاد كردند. براي مثال مي‌توان به شاخص تركيبي موزني مك گراناهان (1973) اشاره كرد كه بر مبناي 18 شاخص اصلي (73 زيرشاخص) محاسبه شده بود.

ث- شاخص توسعه انساني (HDI): اين شاخص در 1991 توسط سازمان ملل متحد معرفي شد و براساس اين شاخص‌ها محاسبه مي‌شود: درامد سرانه واقعي، اميد به زندگي و دسترسي به آموزش كه تابعي از نرخ باسوادي بزرگسالان و ميانگين سال‌هاي به مدرسه رفتن افراد است.

[ جمعه دهم خرداد 1387 ] [ 16:12 ] [ جمعی از حامیان ]

الف)برخي ازمختصات منحصربفرد روستادرنظام اجتماعي جامعه عبارتنداز:

1-روستابعنوان بخش بزرگي از نظام اجتماعي وجمعيتي جامعه که درآن تعداد کثيري ازعوامل انساني مولد سکونت دارند 2-درروستا عوامل ومنابع ارزشمندي اعم ازعوامل انساني ومنابع طبيعي واقتصادي بعنوان ذخايراستراتژيک کشوروجودداشته که درپيشرفت جامعه نقش حياتي دارند. 3-نقش واهميت فراورده ها وتوليدات روستايي دررفع نيازهاي روبه تزايدجامعه درخورتوجه مي باشدنظيرتوليدمحصولات کشاورزي،زراعي،دامي وصنايع تبديلي که نقش بي بديل ومنحصربفرداست. 4-به اثبات رسيده است که روستائيان درحفظ وصيانت ازمنابع ملي وذخايرکشورودراداره امورات مربوطه بمراتب مطمئن تروقابل اتکاتربوده ودراين راستا کمک هاي شايان توجهي رابهاداره کشورمبذول مي دارند. 5-براي جامعه ي اقتصادي ما بسياري ازدستاوردهاي روستائيان نقش استراتژيک داشته واهرم قابل اتکايي درپشتيباني ازنظام اقتصادي کشوردرعرصه ي جهاني ازطريق صادرات وورودکالاهاي ملي به بازارهاي پرظرفيت جهاني بوده،يعني درحقيقت شناسه قدرت اقتصادي کشوردرنزدجهانيان تلقي گرديده مضافا اينکه تکيه براقتصاد بي فايده نفتي راتقليل مي دهد. 6-فعال سازي ساکنان روستا هادرايران ميتواندکمک شايان توجهي به تامين امنيت اجتماعي نموده وباعث کاهش حجم زيادناملايمات اجتماعي گشته حتي منجر به رشدپديده ي" مهاجرت معکوس" شود. 7-ايجاد وراه اندازي کسب وکارها مانند کسب وکارهاي خانوادگي وگروهي درروستاها بدليل وجودپيوندهاي قوي اجتماعي وروحيه ي بالاي مشارکت وتعاون درروستاها بالاترازشهرهاست. 8-روحيه ي کاروتلاش ومسئوليت پذيري والتزام وتعهد به پيشرفت درميان جمعيت روستايي بيشتراز شهرنشينان وجوددارد .

ب)باوجودهمه ي ويژگي هاي منحصربه فردوپتانسيل هاي نهفته درروستاها که به توسعه همه جانبه ي کشورمنتهي ميگردد برخي از مهمترين مشکلات روستايي عبارتنداز:

1-کمبودامکانات اجتماعي نظير خدمات بهداشتي،آموزشي،خطوط ارتباطي،امنيت ،آب آشاميدني،سوخت و... 2-کمبود ميزان درآمد(ضعف اقتصادي)ناشي از افزايش جمعيت روستائيان،بيکاري(کامل يافصلي)،بهره وري پائين افراد ومنابع،عدم جذابيت براي سرمايه گذاري وضعف فضاي کسب وکار.

ج)مهمترين راهکار هاي استراتژيک توسعه روستايي عبارتنداز:

1-تغييرنگرش حاکم براذهان مديران ومردم نسبت به روستا ازطريق:فرهنگ سازي بوسيله رسانه هاي جمعي وعمومي،برجسته سازي وتوجه ويژه به مناطق روستايي درنظام آموزشي،ابراز توجه ويژه به روستاها توسط مديران ارشد(مثل اقامت آنان درروستاها)و... 2-جذاب سازي فضاي روستايي کشورازطريق:توسعه هدفمند فضاهاي فرهنگي وآموزشي روستاها،ايجادمراکز تفريحي،اقامتي،سياحتي درروستاها 3-تکميل وتکامل جامعه اطلاعاتي روستايي کشورمانند ايجادارتباطات مخابراتي،ارتقاي سواد اطلاعاتي آنان ونزديک سازي فرهنگ شفاهي روستائيان بافرهنگ مکتوب ديجيتال. 4-تشکيل خوشه هاي دانشي روستايي وتوسعه زيرساخت هاي دانشي مثلتدوين نقشه صنايع روستايي کشور،ايجادوتوسعه مراکز تحصيلي وآموزشي(بخصوص آموزش هاي کاربردي)،ارتقاي سطح سوادروستائيان وآموزش آنان دربکارگيري روش ها وفناوري هاي نوين 5-نوسازي مناطق آسيب ديده ي روستايي وتوسعه اشتغال زايي درروستاهاي کشور از طريق حاکم سازي فضاي کارآفريني وايجادپارک هاي کارآفريني درمراکز ومناطق مستعدوهمچنين حمايت از فارغ التحصيلان روستايي براي راه اندازي کسب وکاردرروستاها 6-شکوفاسازي اقتصادروستايي وتاسيس روستاهاي نوين که ازجهات موقعيت وامکانات همپاي شهرهاباشند،توسعه صنايع دستي وروزآمدسازس آنها،جذب سرمايه گذاران خارجي وبخش خصوصي به سمت روستاهاوفرهنگ سازي براي تغيير الگوهاي مصرف وتوليددرروستا.

د)برنامه هاي توسعه روستايي بايد به مواردي همچون:

دربخشهاي غيرکشاورزي،کنترل جمعيت،توسعه اجتماعي وشهرسازي روستا،کاهش مهاجرت به شهرها،افزايش سطح رفاه،تاکيدبرجذب وتوسعه ي فناوري هاي جديد وآموزش وتربيت نيروي انساني ماهرتوجه داشته باشد. ايجاداشتغال

ه)چالش هاي توسعه روستا عبارتنداز:

1-عدم دسترسي به سرمايه وامکانات 2-مشکل درعرضه کالاها وخدمات 3-تاکيدبريک صنعت ياکسب وکارخاص 4-وجودپديده حاشيه نشيني وتمايل شديد به مهاجرت 5-گسترش روزافزون تغييرکاربري اراضي زراعي 6-امکان ريسک کمتر درروستاها 7-کمبود سازمانهاي حمايت کننده

و)استراتژي هاي عمده برنامه هاي توسعه روستايي عبارتنداز:

1-توسعه کشاورزي(توليدموادغذايي،توليدمحصولات صنعتي،فراوري محصولات و...)

 2-توسعه يکپارچه روستايي

 3-صنعتي نمودن روستاها 4-توسعه مراکزرشدروستايي

ز)نقش کارآفريني درتوسعه اقتصادي روستا:

1-دستيابي روستائيان به کالاها وخدمات موردنياز

2-رشد اقتصادي روستاها

3-کاهش پديده ي مهاجرت به شهرها

 4-ارتقاي سطح امنيت اجتماعي ورفاه درروستاها

5- تشويق به ايجاد کسب وکارهاي جديد

 6-تشويق کسب وکارهاي موجودبه توسعه

ح)پيش نيازهاي توسعه کارآفريني درروستاها:

1-توسعه فرهنگ کارآفريني 2-آموزش کارآفريني 3-توسعه ي زيرساخت هاي کارآفريني 4-سه استراتژي اساسي توسعه کارآفريني روستايي شامل:جذب کسب وکارهاازمناطق ديگر،حفظ وتوسعه ي کسب وکارهاي موجود ازطريق سياستهاي حمايتي وحمايت از ايجاد کسب وکارهاي جديدازدل خودمناطق روستايي مي باشد.

ط)راهبردهاي بلندمدت توسعه کارآفريني روستايي عبارتنداز:

1-ايجادشرايط ويژه براي معکوس نمودن روند مهاجرت

 2-اصلاح وتغيير الگو ي توزيع ومصرف انرژي

 3-توسعه وبهينه سازي شبکه هاي حمل ونقل

 4-ممنوعيت تغييرکاربري اراضي باغي،زراعي وعرصه هاي جنگلي ومرتعي

 5-بهبود مديريت واصلاح شيوه هاي توليد دربخش هاي کشاورزي

 6-توسعه صنايع تبديلي زود بادرمناطق مستعد

 7-اقتصادي نمودن کالاهاي کشاورزي وروستايي

8-دستيابي همگاني به آموزش هاي مقدماتي،ترويج وبهبودشکاف هاي طبقاتي وارتقاي توانمندي هاي زنان روستايي

 9-ارتقاي سطح سلامت،ايجادمحيط هاي زندگي مفرح ونشاط انگيز

10-حمايت موثرازتشکيل وتوسعه تعاوني ها وايجادوگسترش مجتمع هاي تعاوني روستايي

11-تشکيل گروه هاي پس اندازخودگردان براي تامين بخشي ازنيازهاي مالي پروژه هاي کارآفريني

 12-ايجادسيستم هاي اعتباري کوچک بمنظور ارايه تسهيلات مثل تاسيس بانک روستايي

 13-ايجادمراکزآموزشي تلفيقي بمنظورارائه خدمات آموزش ومشاوره درزمينه هاي مختلف بازاريابي،مراقبت ازحيوانات اهلي،صنايع دستي وسايرمهارت هاي موردنياز

 
[ جمعه دهم خرداد 1387 ] [ 16:10 ] [ جمعی از حامیان ]
 
تهران-خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا): با نطق علي لاريجاني رييس موقت مجلس دومين نشست علني مجلس شوراي اسلامي پايان يافت.
به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، علي لاريجاني رييس موقت مجلس هشتم اعلام کرد: جلسه علني بعدي مجلس ، ساعت 14 روز شنبه يازدهم خرداد برگزار مي شود و دستور اين جلسه رسيدگي به اعتبارنامه نمايندگان خواهد بود.
وي در ادامه از شعب 15 گانه بررسي اعتبارنامه هاي منتخبان خواست عصر امروز، صبح پنج شنبه و صبح شنبه آينده جلسات خود را به طور منظم براي به پايان رساندن بررسي اعتبارنامه منتخبان ادامه دهند.
لاريجاني تصريح کرد: مجلس شوراي اسلامي همچنين صبح يکشنبه 12 خرداد ماه نيز از ساعت 8 تا 12 جلسه علني خواهد داشت و عصر يکشنبه نيز شعبات کارهاي باقيمانده خود را انجام خواهند داد.
وي افزود: آخرين جلسه علني مجلس در هفته آينده، صبح دوشنبه خواهد بود تا نمايندگان پس از آن براي حضور در مراسم سالگرد حضرت امام حضور يابند.
لاريجاني از نواب هيات رييسه موقت مجلس خواست تا در نشستي با روساي شعب، مسايل به آنان توضيح داده شود و بتوان کارها را با سرعت بيشتري دنبال کرد.
رييس موقت مجلس هشتم ادامه داد: اگر هر شعبه بتواند امروز 15 پرونده را رسيدگي کند، کار آن شعبه تقريبا سبک شده است و در غير اين صورت از منتخبان مي خواهيم که روز پنج شنبه نيز جلسات شعب را پيگيري کنند تا بتوان در فرصت مقرر پرونده ها را در صحن علني مطرح کرد.
لاريجاني همچنين تصريح کرد: هر شعبه همچنين بايد نمايندگان خود را در کميسيون تحقيق و کميسيون آيين نامه و عضو علي البدل را انتخاب کند.
رييس موقت مجلس هشتم همچنين از زحمات کادر مجلس و نيز نيروهاي نظامي و انتظامي براي برگزاري مراسم افتتاحيه و آغاز به کار مجلس هشتم تشکر کرد.
** نخستين تذکرمجلس هشتم
"احمد توکلي" منتخب تهران، نخستين تذکر مجلس هشتم را در جلسه علني روز چهارشنبه ارايه کرد.
وي گفت: تا وقتي که اسامي شعب منتشر مي شود، نمايندگان سه روز فرصت دارند اعتراض خود را به تصميم شعب اعلام کنند بنابراين هر تصميمي که در شعب اتخاذ مي شود قطعي نيست.
لاريجاني نيز با وارد دانستن اين تذکر گفت: به همين منظور عصر شنبه جلسه علني برگزار مي شود تا شعب وقت بررسي اعتراض ها را داشته باشند.
رييس موقت مجلس افزود: ما نتايج نهايي را پس از آنکه شکايتي اگر مطرح و بررسي شد، شنبه ارايه مي کنيم تا شنبه سه روز تمام شده باشد.
[ چهارشنبه هشتم خرداد 1387 ] [ 11:7 ] [ جمعی از حامیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ توسط حامیان دکتر غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام تایباد و باخرزدر مجلس شورای اسلامی ساخته شده است
امکانات وب

Upload Music

Powered by WebGozar

فروش بک لینک طراحی سایت